KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Reálné statistiky: Většina uprchlíků v Německu jsou mladí muži bez kvalifikace

Tří čtvrtiny všech uprchlíků, kteří v roce 2015 vstoupili do Německa, byli muži. Dvě třetiny z nich mají méně než 33 let a minimální nebo žádnou kvalifikaci či pracovní zkušenosti. Pravdu o demografii a práceschopnosti imigrantů odhalila studie německého úřadu pro imigraci.

...

První ucelená studie zabývající se věkem a kvalifikací uprchlíků

Německý Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) zveřejnil svou zbrusu novou studii, která poskytuje bližší sociální pohled na 1,1 milionu uprchlíků, kteří loni vstoupili na německé území. Studie vznikla na základě dat získaných od žadatelů o azyl a je vůbec prvním podrobnějším pohledem na sociální statuty, vzdělání, věk a stav migrantů.

Studie, nazvaná „Žadatelé o azyl: Sociální struktura, kvalifikace a práceschopnost“, tvrdí, že většinu uprchlíků, které Německo během roku 2015 přijalo, tvořili mladí muži. Největší počet imigrantů pochází z Pákistánu, na druhém místě je Afghánistán, dále Sýrie, Eritrea a Irák.

Největší procento uprchlíků pod 22 let přišlo z Eritreje (více než 46 %), Afghánistánu (40 %) a Iráku (27 %). Souhrnná data ukazují, že téměř dvě třetiny všech uprchlíků jsou ve věku 33 a méně let, přičemž jen velmi malá část je starší 52 let.

Tvůrci studie se rovněž zabývali gramotností a vzděláním migrantů. Výsledky ukazují, že 18 % žadatelů o azyl má univerzitní titul, přes 50 % navštěvovalo střední školu a 22 % základní školu. 7 % imigrantů nemá žádné formální vzdělání.

Drtivá většina žadatelů o azyl nemá formální kvalifikaci

Minulý rok v říjnu Spolkový úřad práce oznámil, že 81 % všech žadatelů o azyl bylo „bez formální kvalifikace“. Zároveň varoval, že díky velkému přívalu uprchlíku přibyde v roce 2016 v Německu na 400 000 dalších žadatelů o sociální podporu.

Většina příchozích mužů byla dle svých slov před příchodem Německa buď „na volné noze,“ nebo pracovali manuálně. Značná část z nich pracovala v zemědělském sektoru nebo ve službách, avšak jen mizivé procento má nějaké zkušenosti s obchodem, komercí či výukou.

Německo se i přes rostoucí islámofobii ve společnosti snaží příchozí uprchlíky integrovat a představilo nový souhrn opatření pojmenovaných „Azylový balíček II“. Imigranti na jeho základě budou například povinně muset podstoupit integrační kurzy, které měsíčně stojí euro (270 Kč) a naučit se německy. V opačném případě jim bude zamítnuta žádost o azyl, nebo budou rovnou vyhoštěni ze země.


Autor: ToD

Zdroj: bamf.de

Foto: © Hannibal Hanschke / Reuters                                                               

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek