KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Red Bull vám dává…celou řadu zdravotních problémů! Podívejte se, co tento nápoj dělá s vaším tělem minutu po minutě

I přes všechna varování ohledně energetických nápojů a jejich působení na lidský organismus se zdá, že oblíbenost Red Bullu rozhodně neklesá. Ať už tento nápoj slouží jako vzpruha po práci, pomůcka při učení nebo potřebná energie na párty, pro člověka rozhodně není nejvhodnějším nápojem. Ba naopak. 

...

Výsledky studie jsou alarmující

Pojďme se podívat na to, co přesně tento oblíbený energetický nápoj, který se od ostatních díky regulacím ve složení příliš neliší, udělá po vypití v lidském těle v rámci minut, hodin i dní. 

Tyto údaje, které nechal vyhotovit webový portál Personalise, nabízejí naprosto alarmující výsledky. Informace přicházejí jen několik týdnů poté, co jedna z vědeckých studií uvedla, že Red Bull má na mozek teenagera spolu s alkoholem stejný účinek, jako kokain.

Míchané koktejly obsahující alkohol v kombinaci s energetickými nápoji mohou mít naprosto zničující vliv na chemickou rovnováhu v mozku, což se může začít projevovat až do dospělosti.  


Co udělá Red Bull v lidském těle za 12 dní?

Po prvních 10 minutách od vypití plechovky:

Kofein začíná pronikat do krevního řečiště. Tepová frekvence i tlak se začínají zvedat.

Po 15-45 minutách:

Pijete-li rychle, účinek se dostaví už po 15 minutách, začnete se cítit čilejší a soustředěnější. U některých lidí se tyto výsledky dostaví až po 40 minutách, zvlášť pokud nápoj popíjejí pomaleji.

Po 30-50 minutách:

Absorpce kofeinu je dokončena. Vaše zorničky se rozšíří, krevní tlak stoupá, játra vpouštějí více cukru do krevního oběhu. Receptory v mozku, které jsou zodpovědné za pocit ospalosti, jsou účinně blokovány. Hladina cukru v krvi prudce stoupá, načež se uvolní inzulin. Játra začnou přetvářet veškerý cukr, který mají k dispozici, na tuk, kterého je zde spousta.

Po 1 hodině:

Vaše tělo se začne vypořádávat s hladinou cukru, účinky kofeinu klesají, přichází pocit únavy a energetická hladina rychle klesá. Všechna voda, která byla v Red Bullu, se už proměnila v moč. Tělo z ní nestihlo využít žádné živiny a ani ji nevyužilo k důležité hydrataci.

Po 5-6 hodinách:

Až nyní se množství kofeinu v těle snížilo na polovinu hodnoty před vypitím plechovky. U žen, které berou antikoncepci, tato fáze trvá až 10 hodin.

Čtěte také: Co udělají energy drinky s dětským organismem?

Po 12 hodinách:

Čas, který je pro většinu lidí potřebný k úplnému odstranění kofeinu z krevního řečiště. Rychlost, s jakou se to stane, závisí na mnoha faktorech - ať už na věku či konkrétní činnosti.

Po 12-24 hodinách:

Objevují se abstinenční příznaky. Pokud jste zvyklí na denní nebo častější dávky kofeinu, pak se začnete cítit letargicky, zoufale a mohou vás přepadnout bolesti hlavy či zácpa.

Po 7-12 dnech:

Studie prokázala, že takto dlouhá doba je potřebná k tomu, aby se tělo stalo k pravidelným dávkám kofeinu tolerantní. To znamená, že si na něj zvyknete a nebudete jeho účinky tolik pociťovat. Tento stav však většinou znamená, že lidé konzumaci energy drinků ještě zvýší a stávají se na nich postupně zcela závislí.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek