KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ředitelka britské základní školy se obává spiknutí, kvůli výhrůžkám muslimských rodičů pracuje z domova

Protiteroristická policie z Velké Británie vyšetřuje možné spiknutí „ve stylu Trojského koně“ na základní škole v Oldhamu. Zdejší ředitelka byla donucena pracovat z domova, protože od rodičů muslimských žáků obdržela několik agresivních výhružek (mimo jiné smrtí). Těmto rodičům se totiž nelíbí, jak ředitelka prosazuje „západní hodnoty“.

...

Rodiče vyhrožovali, že nechají ředitelčino auto vyhodit do povětří

Ředitelka Trish O’Donnelová z Clarkfieldské základní školy uvedla, že se stala terčem „pronásledování a zastrašování“ ze strany muslimských rodičů místních žáků, kteří učitelku slovně napadali a vyhrožovali, že nechají vyhodit do povětří její auto. Ředitelka se nyní obává, že se tito rodiče pokusí o islamizaci školy prostřednictvím „metody Trojského koně“.

Muslimští rodiče si opakovaně stěžovali na to, jak „nevkusně“ se ředitelka obléká a že snímky jejích dcer v ředitelně jsou „urážlivé“. Školu navštěvují především žáci pákistánského původu, kteří neovládají angličtinu jako svůj rodný jazyk. O’Donnellová stojí v čele školy od roku 2006, nyní však podle svých slov cítí, že je její pozice vzhledem k tlaku muslimských rodičů neudržitelná.

Poslankyně Debbie Abrahams z Oldhamu uvedla, že povinnost učitelů napomáhat při boji proti terorismu je velice obtížná. Abrahamsová v rozhovoru pro Manchester Evenening News uvedla, že si je vědoma toho, že zastrašování ředitelky bylo místní městskou radou i manchesterskou policií podrobeno vyšetřování. Podle tohoto vyšetřování však neexistuje žádný důkaz pro podporu tvrzení, že muslimští rodiče chystají nějaké spiknutí.

Učitelé musí hlásit jakékoliv náznaky radikalizace

„Spolu s místní radou i oldhamskými poslanci se neustále snažíme pracovat na tom, aby spolu zdejší různorodé komunity vycházely a aby byly neutralizovány nerovnosti, které v konečném důsledku vyvolávají takovéhle napětí,“ uvedla Abrahamsová. „Bohužel nově stanovená povinnost učitelů hlásit jakékoliv náznaky radikalizace je plná obtíží,“ dodala poslankyně.

Poslankyně však na základě zprávy Oldhamské rady věří tomu, že škola doopravdy čelí možnému spiknutí, což tvrdí i unie ředitelů NAHT. Zástupce místních rodičů Nasim Ashraf podle této zprávy v roce 2013 vedl lekce islámské výuky, zatímco jeho žena Hafizan Zaman se pokoušela asijské zaměstnance školy navést k tomu, aby nosili muslimské šátky.

Oba manželé rovněž kritizovali výuku sexuální výchovy, pokoušeli se zastrašovat zaměstnance školy a podkopat tak autoritu ředitelky. Tito dva se měli rovněž pokusit zmobilizovat rodiče k provedení změn ve škole, které by odrážely výklad islámu. Ashrafova sestra si navíc aktuálně ve vězení odpykává trest za plánování útoku proti Židům v Manchesteru.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail / TheTimes

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek