KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Řidič se po dovolené vrátil k autu, které se mezitím stalo útočištěm veverek plným žaludů

Andrew Wilkins (25) z britského hrabství Surrey po návratu z dovolené zjistil, že je jeho Volkswagen Golf nepojízdný. Důvodem však nebyla nějaká běžná závada, ale motor plný žaludů. Ty si tam naskládaly pilné veverky, které si z automobilu udělaly skrýš pro své zásoby na zimu. 

...

Andrew uvedl, že se na jednu stranu cítí špatně, že zničil veverčí zásoby na zimu

Šikovné veverky využily všech možných zákoutí v autě a nastřádané žaludy uložily krom prostoru pod kapotou také do převodovky a palubní desky. Veverčí zásoby byly objeveny poté, co Andrew prohlédl své auto, když mu nešla pořádně zařadit rychlost.

„Aniž bych o tom věděl, měl jsem měsíc ve svém autě veverčí squatery. Teď se ale cítím špatně, protože jsem zničil jejich plány na zimu a všechnu jejich tvrdou práci,“ uvedl Andrew. Tento mladý muž odjel dne 20. listopadu loňského roku se svou přítelkyní Jen (26) na cestu do Vietnamu, Thajska a Indie, kde společně strávili pět týdnů.


Právě v této době se jeho auto zalíbilo veverkám, které si jej vyhlédly zaparkované u Jeniných rodičů v Crawley. Když se Andrew 23. prosince vrátil, byl zděšený z toho, že převodovka na jeho voze, za nějž v roce 2014 zaplatil 10 000 liber (280 000 Kč), byla ztuhlá a řazení šlo obtížně.

Odstranění žaludů trvalo dvě hodiny

Dne 29. prosince proto vzal své auto do servisu, ale ještě před tím, než jej předal mechanikovi, otevřel přihrádku u spolujezdce, kde objevil část veverčího pokladu. „Od návratu jsem vůbec poprvé otevřel přihrádku, abych odsud vzal sluneční brýle a místo toho na mě vypadlo osm žaludů. Byl jsem opravdu překvapený, protože schránka byla naprosto plná,“ řekl Andrew.


„Řekl jsem to mechanikovi a ani ten neskrýval své překvapení. Během 30 vteřin se kolem mého auta shromáždilo všech deset mechaniků a všichni se začali smát,“ uvedl majitel auta. O půl hodiny později obdržel Andrew telefonní hovor o skutečném rozsahu škod napáchaných veverkou.

„Dozvěděl jsem se, že důvod, proč jsem nemohl řadit, byl ten, že žaludy byly doslova všude po celém autě. Byly za čalouněním, pod kapotou i uvnitř převodovky,“ řekl Andrew, kterému bylo rovněž řečeno, že byla uvnitř jeho auta nalezena také mrtvá krysa. Odstranění žaludů i mrtvého hlodavce zabralo dvě hodiny práce a Andrew musel uhradit 168 liber (4 800 Kč).

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek