KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Řidiči pařížského metra odmítají zastavovat ve stanicích, které jsou přeplněny obchodníky s drogami

Úroveň trestné činnosti související s drogami v některých částech pařížského metra narůstá až do té míry, že řidiči vlakových souprav v některých stanicích raději vůbec nezastavují. Tato nástupiště se dostávají díky přítomnosti dealerů mimo kontrolu a řidiči proto stanice kvůli bezpečnostním obavám raději vůbec neobsluhují.

...

Prodejci drog jsou velmi agresivní

Unie UNSA-RATP, která zastupuje pařížskou autobusovou síť stejně jako zdejší metro, zaslala dopis francouzskému ministru vnitra Gérardu Collombovi, stejně jako starostce Paříže Anne Hidalgové a předsedkyni Regionální rady Ile-de-France Valerii Pecresseové.

V dopise bylo uvedeno, že některé stanice metra, zejména ty na trase číslo 12 a 4 na severovýchodě města, využívají prodejci drog jako svou základnu a v důsledku toho se zde rapidně zvedá úroveň kriminality i násilí.

Ve společném prohlášení stojí, že prodejci drog i jejich zákazníci jsou agresivní a často velmi nebezpeční. Často zde dochází k fyzickému napadání, a to jak na nástupištích, tak i v samotných vlacích. Podle zástupce odborové organizace Jeana-Marca Juditha se počet útoků na cestující či zaměstnance RATP stává „čím dál tím dramatičtější“.

Dopravní unie vyzvala k posílení policejní přítomnosti v problémových stanicích

Unie uvedla, že zastávky Marx Dormoy a Marcadet-Poissonniers na linkách 12 a 4 patří mezi vůbec nejnebezpečnější stanice, kde často dochází k prodeji cracku. Zdržují se zde jak dealeři, tak bezdomovci, kteří zde pokřikují nebo jsou různě roztroušeni po celém nástupišti.

Situace se podle Juditha v posledních měsících rapidně zhoršila, načež unie RATP vyzvala k posílení policejního zastoupení na těchto problémových stanicích, aby byla zajištěna bezpečnost jak zaměstnanců, tak pasažérů a aby mohly být stanice plně obsluhovány. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek