KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Řidička vjela do budovy školy v Sydney a zabila dva chlapce. Není jasné, proč do areálu vjela

Příbuzní jednoho ze dvou chlapců, kteří byli zabiti poté, co vjel do třídy v areálu základní školy v Sydney automobil, se ptají, proč řidička vůbec do areálu školy vjela. Policie nyní potvrdila, že zkoumá, proč vůz do areálu jel i přesto, že zde byla zavřená brána i cedule se zákazem vjezdu.

...

Řidička, která je matkou čtyř dětí, odmítá o incidentu hovořit

Z nebezpečné jízdy, která zapříčinila smrt, byla obviněna řidička Maha Al-Shennagová, která se svým SUV vjela do areálu školy i přes to, že zde byla zavřená brána. Příbuzní 52leté ženy ani ne den po havárii oznámili, že žena svého činu „hluboce lituje“ a „nechce o něm mluvit.“


Maha Al-Shennagová

Příbuzný jednoho ze zabitých chlapců mezitím na sociální síti uvedl, že je opravdu těžké soucítit s matkou čtyř dětí, která nehodu způsobila. „Snažíme se s ní soucítit, ale brány byly uzavřené, tak proč je otevřela,“ napsal příbuzný oběti.


Nehoda otřásla celou místní muslimskou komunitou

Značka u příjezdové cesty, kudy Al-Shennagová přijela, hlásala „STOP, zákaz vjezdu,“ s tím, že vjezd byl povolen pouze zaměstnancům a pověřeným vozidlům. Rodiče dětí, které základní školu navštěvují, uvedli, že parkoviště před budovou školy bylo využíváno výhradně jen jejími zaměstnanci. Hrozivá nehoda vzala život dvěma nejlepším přátelům - Andrewovi a Džihádovi, jimž bylo 8 let.


Žena muslimské víry, která nehodu způsobila, o incidentu odmítá mluvit. Sousedé mezitím informovali o tom, že je Al-Shennagová vdovou, která se stará o čtyři děti ve věku 15,12 a 11let (dvojčata). Ostatní děti ze školy v Banksia Road se ve středu ráno vrátily, aby vzdaly hold svým dvěma kamarádům.

Spolužáci zabitých chlapců utrpěli silné trauma, což si vyžádalo pomoc od odborníků

Příbuzní dívky, která byla během nehody zraněna, už sepsali petici ohledně zákazu automobilů v areálech školy po celé Austrálii. Sarah Ekordiová, jejíž neteř byla na místě zraněna, uvedla, že by do areálu neměla jezdit ani vozidla učitelů a zaměstnanců.

Do školy byli mezitím vysláni odborní poradci, aby pomohli traumatizovaným dětem se s celou záležitostí vypořádat. Mnohé z nich jen bezmocně sledovaly, jak jejich dva spolužáci zůstali bezvládně ležet pod koly havarovaného automobilu. Dvojice chlapců byla převezena do nemocnice, ale oba zahynuli na zástavu srdce.


Automobil vjel až do třídy přímo mezi děti

Policie uvedla, že řidičku cosi v autě rozptýlilo a proto nabourala do budovy školy. Jakákoliv zdravotní příhoda byla zamítnuta.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek