KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ruská armáda se začíná stahovat ze Sýrie, první odpluje Admirál Kuzněcov

Ruská armáda začala se snižováním stavu svých vojsk na území Sýrie. Redukci sil nařídil dne 29. prosince prezident Vladimir Putin poté, co oznámil dohodu o příměří mezi syrskou vládou a povstaleckými jednotkami. 

...

Jako první odpluje námořní flotila

„V souladu s rozhodnutím vrchního velitele ruských ozbrojených sil, Vladimira Putina, zahájilo ruské ministerstvo obrany snižování stavu ozbrojených sil nasazených v Sýrii,“ uvedl náčelník generálního štábu ozbrojených sil Valerij Gerasimov.

Gerasimov řekl, že oblast jako první opustí letadlová loď Admirál Kuzněcov spolu s celou námořní flotilou. „Úkoly stanovené pro leteckou podpůrnou skupinu byly během mise v Sýrii naplněny,“ uvedl Andrej Kartapolov, hlavní ruský velitel v Sýrii.

Koncem měsíce by mělo proběhnout mírové jednání

Prezident Putin oznámil částečné stažení vojsk už v březnu roku 2016, Moskva však o něco později svou vojenskou přítomnost opět navýšila kvůli zvýšené intenzitě bojů. Rusko se do bojů na souši i z pobřeží Středozemního moře zapojilo v září roku 2015, aby tak podpořilo vládní síly v boji o Aleppo a další syrská města.

Rusko sice pomohlo oslabeným syrským silám, bylo však obviněno ze zabití tisíců civilistů. Vojskům loajálním ruskému spojenci prezidentu Bašáru Asadovi se podařilo minulý měsíc vyhnat rebely z obléhaného Aleppa, jednalo se o jejich největší vojenský úspěch za posledních 6 let bojů. Koncem tohoto měsíce se v Kazachstánu uskuteční mírové jednání, pro nějž se vyslovilo Rusko spolu s Tureckem a Íránem.


Autor: ElS

Zdroj: Aljazeera

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek