KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ruské letectvo zničilo tři hlavní ropná zařízení Islámského státu v Sýrii

Ruské bombardéry ve čtvrtek zničily důležitá střediska teroristů z Islámského státu v Sýrii. Patří mezi ně tři velká ropná zařízení a ropná přečerpávací stanice. Oznámil to šéf ředitelství hlavních operací na generálním štábu ruské armády Andrej Kartapolov.
...

Třetí den intenzivních útoků v řadě

„Letecké údery zničily velitelská ústředí, tři sklady s ropou, mazivy a střelivem, závody na výrobu výbušnin a výrobu a opravy minometů a dále tři velká ropná zařízení společně s ropnou přečerpávací stanici,“ řekl generál Kartapolov.

Ruské letouny ve čtvrtek již třetí den v řadě masivně a bez přestání útočily na cíle teroristů v Sýrii. V ranních hodinách udeřily strategické bombardéry Tu-95MS, které z ruského území vypustily 12 řízených střel dlouhého doletu na cíle Islámského státu v Sýrii. Jedna z raket mířila na centrálu teroristů ve městě Idlib.

Během dne je vystřídaly nadzvukové bombardéry s dlouhým doletem Tu-22M3, které zaútočily na šest cílů v syrských provinciích Rakká a Deir ez-Zor.

Celkem bylo během čtvrtka provedeno v Sýrii více než 100 ruských náletů. Zvýšená ruská letecká aktivita je důsledkem úterní výzvy prezidenta Putina k zintenzivnění bombardování v reakci na zjištění podílu Islámského státu na pádu ruského dopravního letadla v Egyptě.


Terorističtí šéfové prchají z Rakká

Íránská tisková agentura FARS oznámila, že pod tlakem ruských masivních útoků prchají ze syrského města Rakká šéfové militantů z Islámského státu. Nejvyšší představitel Abú Bakr al-Baghdádí údajně z Rakká utekl do severoiráckého Mosulu.

„Zpravodajské služby potvrdily informace od obyvatel města, že vůdci militantů a džihádisté ve středu opouštěli hlavní město Islámského státu po stovkách,“ informovala agentura FARS.

Podle sdělení generála Kartapolova masivní ruské nálety zcela vyřadily řídicí systém teroristů v mnoha syrských provinciích a způsobily v jejich řadách obrovské ztráty na životech. „Mrtvé a zraněné evakuují v nočních hodinách, aby své ztráty maskovali,“ řekl Kartapolov. Dále doplnil, že ruská armáda k prověření účinků svých náletů na teroristické cíle používá satelity. Další informace o obětech z řad teroristů získává ruské letectvo od syrské armády.

Ruské těžké bombardéry s dlouhým doletem v akci nad Sýrii:

Rusko-francouzská spolupráce

Šéf generálního štábu ruské armády generál Valerij Gerasimov ve čtvrtek telefonoval svému francouzskému protějšku, aby diskutovali o vzájemné spolupráci v boji proti Islámskému státu.

Tato iniciativa souvisí s výzvou ruského prezidenta Putina směrem k ruské armádě, aby s Francouzi spolupracovala „jako se spojenci“. Gerasimov řekl, že pařížské útoky a sestřelení ruského letadla v Egyptě jsou „články stejného řetězce“ a dodal, že „náš hněv a bol může pomoci Rusku a Francii se spojit v úsilí k boji proti mezinárodnímu terorismu“.

Příští týden navštíví francouzský prezident Francois Hollande Washington i Moskvu, aby zde jednal o sjednocení amerických, ruských i francouzských aktivit v boji proti Islámskému státu.

 

Autor: jil

Zdroj: TASS, Daily Mail

Foto: Russian Defence Ministry´s Press and Information Department / TASS

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Já být Ruskem ty nálety bych stupnoval víc a víc at ta banda darebáků cítí co je to bolest jsou to v podstatě ubožáci když se schovávájí za obyvatele at se postaví chlap proti chlapovi a zjistí že ten jejich výcvik stojí za hovno