KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ruské ministerstvo obrany: Sýrie je zcela osvobozena od teroristů z ISIS

Ruský generální štáb oznámil úplné osvobození Sýrie od Islámského státu. V prohlášení je uvedeno, že v rámci závěrečné akce syrské armády byla osvobozena všechna území, která byla dříve pod kontrolou teroristů. 

...

Putin chce, aby byly v Sýrii uspořádány parlamentní a prezidentské volby

„Všechny teroristické jednotky ISIS na syrském území byly zničeny a území osvobozeno,“ uvedl generální velitel ruských ozbrojených sil Valery Gerasimov. „V současné době už v Sýrii neexistuje žádné území kontrolované ISIS,“ dodal velitel, který učinil toto oznámení během každoročního briefingu zahraničních vojenských atašé.

Poté, co byl prezident Vladimir Putin informován o úspěšné vojenské operaci na obou březích Eufratu ruským ministrem obrany Sergejem Shoiguem, uvedl, že je nyní potřeba se zaměřit na politický proces v zemi. Putin rovněž mezi nejdůležitější cíle zařadil vypracování nové ústavy a parlamentní a prezidentské volby.

„Přirozeně ještě mohou existovat nějaká místa odporu, ale vojenská práce v oblasti byla do určité míry dokončena. Dokončena vítězně, podotýkám. Jedná se o vítězství a porážku teroristů,“ uvedl ruský vůdce.

Mírový proces v Sýrii bude „zdlouhavou prací“

Putin však varoval, že mírový proces bude „velmi zdlouhavá a těžká práce.“ K takovému procesu podle ruského vůdce dojde pouze v případě, „že bude krveprolití v Sýrii plně zastaveno.“ Zajištění „nedávných úspěchů a posílení křehkých de-eskalačních zón“ by mělo být podle Putina prvním krokem k tomuto cíli.

Rusko začalo poskytovat Sýrii svou vojenskou podporu v roce 2015 na základě oficiální žádosti ze strany Damašku, aby bylo teroristům zabráněno v drancování země. Ruská pomoc umožnila syrské armádě osvobodit rozsáhlé oblasti, které byly dlouhodobě pod kontrolou džihádistů. Posledním „hřebíčkem do rakve“ islamistického chalífátu bylo dobytí pevnosti Dajr az-Zaur ve východní Sýrii.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek