KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Rusko zvažuje zákaz prodeje cigaret lidem narozeným po roce 2015

Ruské ministerstvo zdravotnictví představilo plány pro zákaz prodeje cigaret všem lidem narozeným po roce 2015. Rusko by se tak stalo první zemí na světě, která by přijala takto radikální krok v otázce spotřeby tabákových výrobků. 

...

Kritici zákona se bojí prodeje tabáku na černém trhu

Rusko bylo ke kouření dlouhodobě velice tolerantní, veřejné omezení bylo zavedeno až v roce 2013 a od té doby se protikuřácké zákony stále zpřísňují. Nynější plány představují opravdu přísné opatření, které by zasáhlo celou příští generaci Rusů.

Spolu s návrhem se objevily obavy o to, jak by byl zákaz proveditelný a zda by nevedl k prodeji tabákových výrobků na černém trhu. To by podle některých názorů mohlo být ještě větším ohrožením veřejného zdraví než současná situace.

Počet kuřáků se v roce 2016 snížil o 10 %

Podle Nikolaje Gerasimenkova, člena zdravotního výboru ruského parlamentu, je však současný návrh „ideologicky naprosto korektní“. Podle mluvčího Kremlu je třeba prokonzultovat zákaz i s ostatními ministerstvy. Plánované opatření nejspíš vyprovokuje silný nesouhlas ze strany tabákových společností.

Podle posledních výpočtů se počet kuřáku v roce 2016 snížil až o 10 %. V současné době kouří v Rusku zhruba 31 % populace, což je nejnižší podíl za posledních 7 let.


Autor: ElS

Zdroj: The Independent

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek