KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

USA zvažují uvalit sankce na Čínu kvůli kybernetické krádeži

Bílý dům zvažuje, že uplatní sankce vůči společnostem a jednotlivcům v Číně, kteří mají něco společného s hackerskými útoky na obchodní tajemství USA. V neděli tuto zprávu oznámily noviny Washington Post.
...

Rozhodnutí o sankcích padne v příštích dvou týdnech

Noviny s odvoláním na několik neidentifikovaných úředníků Obamovy vlády oznámily, že bude brzy vydáno konečné rozhodnutí o tom, zda budou sankce na hackerské útočníky z Číny vydány. Rozhodnutí nejspíš padne v příštích dvou týdnech. Podezření, že čínští hackeři stáli za útoky v rámci série úniků informací dat ze Spojených států, rozdmýchalo už tak napjaté vztahy mezi USA a Čínou. Prezident Si Ťin-pching se nyní chystá na jeho první návštěvu Spojených států. Návštěva by měla proběhnout příští měsíc. Obamova administrativa řekla, že je Čína největším podezřelým z masivního neoprávněného vniknutí do vládní agentury USA, což ohrozilo osobní záznamy nejméně 4,2 milionu současných a bývalých vládních zaměstnanců. Čína svou účast na útoku opakovaně popřela. Američtí vládní úředníci a kybernetičtí analytici říkají, že Čínští hackeři používají high-tech taktiky k vybudování masivních databází, které by mohly být použity pro tradiční špionáž.

Nová komplexní strategie bude čelit hackerským útokůmZ Bílého domu nepřišel zatím žádný oficiální komentář, ministerstvo zahraničí však na žádost o komentář okamžitě reagovalo. Prezident Obama poznamenal, že jeho administrativa sleduje komplexní strategii s cílem čelit takovýmto útokům. Na začátku tohoto roku podepsal nařízení, které umožňuje proti hackerům uvalit ekonomické sankce, k čemuž nyní nejspíš dojde. "Tato strategie zahrnuje diplomatické vztahy, nástroje obchodní politiky, mechanismy vymáhání práva a uvalení sankcí na jednotlivce nebo subjekty, které se zabývají nebezpečnou kybernetickou činností", řekl jeden z úředníků Obamovy administrativy. Případné sankce vyšlou signál do Pekingu, že se americká administrativa hodlá chopit boje proti hospodářské špionáži. Pohár trpělivosti s Čínou už přetekl.

Autor: ElS, Zdroj: Yahoo News
Foto: The U.S. Army CC BY 2.0

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Východ nebo Západ. souboj na věky.