KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Satelitní snímky ukázaly, že KLDR zřejmě zasáhla raketou své město

Nově zveřejněné satelitní snímky ukázaly, že Severní Korea při neúspěšném testu rakety v dubnu loňského roku pravděpodobně zasáhla své vlastní město. Podle amerických úřadů se má jednat o vnitrozemní město Tokchon se zhruba 200 000 obyvateli.

...

Raketa dopadla jen kousek od hustě osídlené oblasti

Raketa Hwasong KN-17 byla vypálena ze základny Pukchang v jižní provincii Pyongan asi 64 kilometrů severně od Pyongyangu dne 28. dubna loňského roku. Podle amerického diplomata, který o události informoval, střela krátce po vzletu havarovala a dopadla na město Tokchon do oblasti Chongsin-dong na budovu, která se zdá být farmou nebo průmyslovou stavbou.


Satelitní snímek místa, kam raketa podle všeho dopadla. Foto: Daily Mail


Satelitní snímek stejného místa z října roku 2016, ještě bez zničených budov. Foto: Daily Mail

Nejmenovaný zdroj poukázal na to, kde raketa přistála, na základě satelitních snímků z 18. května loňského roku. Úředník, o němž je známo, že má přehled o severokorejských zbrojních programech, řekl americkému diplomatovi, že let rakety trval jen jednu minutu, než se porouchala a zhroutila.

Pokud by raketa neselhala, nejspíš by přistála někde v severních částech Japonska. V důsledku poruchy nebylo zaznamenáno žádné úmrtí, i když se poškozená budova nachází v blízkosti hustě osídlených oblastí.


Raketa dopadla na území severokorejského Tokchonu. Foto: Daily Mail

KLDR naposledy otestovala doposud nejsilnější rakety v listopadu loňského roku

Severní Korea otestovala svou vůbec nejsilnější ICBM (mezikontinentální balistická střela) loni v listopadu. Pro tuto raketu byla vystavěna nová speciální startovací platforma, kterou při startu rakety navštívil i severokorejský vůdce.

KLDR nyní nadále pokračuje ve slovní přestřelce se Spojenými státy americkými. Kim Čong-un v rámci svého výročního projevu uvedl, že má na svém stole připravené nukleární tlačítko, zatímco prezident USA Donald Trump odvětil, že to on má také, ale „mnohem větší a silnější“.

Mezitím došlo ke vzácnému uvolnění vztahů mezi Severní a Jižní Koreou, když KLDR požádala o obnovení „horké linky“ mezi oběma zeměmi, a to kvůli nadcházejícím zimním olympijským hrám, které se budou v Jižní Koreji odehrávat. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek