KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Saúdská Arábie umožní ženám od příštího roku navštěvovat sportovní stadiony

Ženy ze Saúdské Arábie se konečně budou moci účastnit sportovních akcí na stadionech ve třech velkých městech této země. V rámci novátorských reforem jim to bude umožněno od příštího roku, neboť se království navrací k „umírněnému islámu.“

...

Stadiony se už nyní začnou připravovat na ženské návštěvnice

Saúdská Arábie chce ženám zpřístupnit stadiony v Rijádu, Džiddě a Dammánu, a to od počátku roku 2018. Rozhodnutí vpustit na stadiony celé rodiny je „v souladu se směřováním našeho moudrého vedení a jeho zájmem o všechny oblasti naší společnosti,“ jak stálo v prohlášení úřadů.

Předseda Generálního úřadu pro sport v Saúdské Arábii Turki Al-Sheikh potvrdil, že se stadiony začnou připravovat na ženské návštěvnice. Letos v září byl ženám vůbec poprvé povolen přístup na fotbalový stadion Krále Fahda v Rijádu u příležitosti 87. výročí založení země.

Nová opatření, která byla oznámena v neděli, jsou v souladu s politikou korunního prince Mohameda bin Salmána, jenž se snaží o modernizaci saúdské společnosti. Ve středu minulý týden dědic saúdského trůnu prohlásil, že chce, aby se království vrátilo k „umírněnému islámu“ v rámci tzv. „Vize 2030,“ jež je souborem sociálních a ekonomických reforem.

Saúdský princ má v plánu vybudovat obří moderní město

Součástí plánů korunního prince je i výstavba nového velkého města v hodnotě 500 miliard dolarů (10,9 bilionu Kč) za použití těch nejmodernějších technologií. Město by se mělo rozprostírat na ploše 26 500 kilometrech čtverečních, což je oblast, která je 33krát větší než New York.

Princ Salmán se v důsledku odstupu svého otce krále Salmána bin Abd al-Azíze z veřejné scény stal osobou, která o osudu a dalším směřování království de facto rozhoduje. Politický analytik a odborník na záležitosti Perského zálivu Colin S. Cavell řekl, že pokud budou reformy vyvolané mladým princem plně realizovány, pak „zásadně změní povahu saúdského režimu.“

V září představitelé Saúdské Arábie uvedli, že ženám povolí řídit, což bylo doposud přísně zakázáno. Saúdské ženy tak budou moci sednout za volant od příštího roku. Saúdská Arábie však navzdory všem dosavadním reformám zůstává velice konzervativní, co se týče dodržování přísných islámských norem.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek