KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Sedmnáctiletá dívka zemřela při bungee jumpingu kvůli nedorozumění s instruktorem

Sedmnáctiletá dívka z Nizozemska zemřela při bungee jumpingu, když špatně porozuměla slovům svého instruktora se špatnou angličtinou. K nehodě došlo na jednom z mostů ve Španělsku, kde je tento adrenalinový sport prováděn. 

...

Instruktor měl v první řadě zkontrolovat věk dívky

Dívka zemřela kvůli tomu, že skočila z mostu ve chvíli, kdy k němu ještě nebyla upevněna. Za všechno však podle všeho mohla špatná angličtina jejího instruktora, který dívce řekl „no jump“ („neskákej“) a ona mu namísto toho rozuměla „now jump“ („nyní skoč“).

Vera Mol sice na sobě měla lano, ale to ještě nebylo připevněné k mostu. K nehodě došlo v roce 2015 na mostě Cabezon de la Sal v Cantabrii, nešťastný případ se dostal do médií až nyní. Instruktor, jehož jméno nebylo zveřejněno, byl ze smrti mladé dívky obviněn a stanul u soudu.

Podle soudu měl instruktor v první řadě zkontrolovat věk dívky, které ještě ani nebylo 18 let. Soudci rovněž uvedli, že jeho angličtina byla opravdu „macarronico,“ což znamená, že byla „hodně špatná.“


Vera Mol (17) zemřela předčasně kvůli hloupému nedorozumění 

Na osudném mostě by se neměl bungee jumping vůbec provozovat

Soudci vyslechli, jak k tragické smrti Very Mol došlo. Jednalo se o velmi nešťastnou náhodu, které se šlo vyhnout.

Podle španělských předpisů by se na daném mostě neměl bungee jumping ani provozovat. Firma Flowtrack, která zaměstnává onoho instruktora, uvedla, že se jednalo o nehodu.


Z mostu by se dle předpisů nemělo vůbec skákat

Martijn Klom ze společnosti však přiznal, že byla tato nehoda způsobena nedorozuměním, když dívka dostávala instrukce ohledně skoku.  Klom potvrdil, že dívka skočila ve chvíli, kdy na sobě měla lano, které však nebylo ještě připevněno k mostu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek