KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Šéfkuchařka, která přimíchala do veganského jídla maso, obdržela hrozby smrtí

Šéfkuchařka z Velké Británie, která se na sociální síti „pochlubila“ tím, že přidala do jídla pro vegany živočišné produkty, tvrdí, že jí bylo vyhrožováno smrtí. Laura Goodmanová, která je spolumajitelkou a zároveň šéfkuchařkou v italské restauraci Carlini v britském Shropshiru, podvedla skupinu veganů, za což si vysloužila vlnu kritiky i špatné recenze na svou restauraci. 

...

Šéfkuchařku obhajuje její manžel, podle něhož šlo jen o „špatnou volbu slov“

Goodmanová byla široce kritizována jak uživateli sociálních sítí, tak samotnými vegany i agenturou Food Standards Agency. Její restaurace byla na to konto zaplavena špatnými recenzemi.

Goodmanová na Facebooku uvedla, že „zapřisáhlá veganka (pro niž jsem vařila celý den), šla spát s tím, že věřila, že je stále vegankou.“ Poté se opravila a řekla, že nemyslela pouze jednu ženu, ale celou skupinu veganů.

Laurin manžel Mike Gale se nyní pokouší svou ženu obhájit s tím, že se jednalo pouze o „nedorozumění“.

„Všechno se to vymklo z rukou. V jídle nebylo vůbec žádné maso. Obdrželi jsme i hrozby smrtí. Jenže manželčiny připomínky byly učiněny v době, kdy byla velmi unavená a měla v sobě několik drinků. Byla to špatná volba slov,“ řekl Gale.


Interiér restaurace Carlini. Foto: Trip Advisor

Restaurace Carlini vymazala své stránky z Facebooku

Rada v Shropshiru uvedla, že její oddělení pro regulaci služeb obdrželo několik stížností týkajících se restaurace, do médií se dokonce dostaly fotografie policie, která navštívila druhou pobočku restaurace Carlini v Shropshiru, jíž Goodmanová rovněž vlastní.


Jejím jednáním bylo pobouřeno mnoho lidí, kteří se pozastavili nad otázkami týkajícími se nejen etiky, ale také zdravotních důsledků. Restaurace Carlini nyní po vlně kritiky, stížností i hrozeb vymazala svou stránku na Facebooku.

„Lidé by měli vědět o tom, co přesně kupují. Popis, reklama či prezentace daného jídla nesmí spotřebitele uvést v omyl,“ řekl mluvčí britské Agentury pro potravinářské standardy. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek