KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Senátní výbor pro zpravodajskou činnost odmítl Trumpova tvrzení o odposlechu Trump Tower

Senátní výbor pro zpravodajskou činnost ve svém oficiálním prohlášení zochybnil tvrzení amerického prezidenta, když uvedl, že „nic nenaznačuje“ tomu, že Trump Tower byla před prezidentskými volbami na popud tehdejšího prezidenta Obamy odposlouchávána americkou vládou.

...

Republikánský senátor Richard Burr, předseda Senátního výboru pro zpravodajskou činnost, odmítl tvrzení Donalda Trumpa, že jeho telefony byly napíchnuté.

Trump nařkl svého předchůdce Baracka Obamu z odposlechu Trump Tower v období předvolebních prezidentských kampaní. Nicméně mluvčí Bílého domu Sean Spicer uvedl, že Trump se svých tvrzení nezříká. „Stojí si za tím,“ řekl ve čtvrtek Spicer.

Mluvčí Bílého domu také odmítl akceptovat zprávu Senátního výboru s tvrzením, že „se nejedná o žádná zjištění“.

Richard Burr se svým prohlášením připojil ke skupině republikánských politiků, kteří Trumpova tvrzení odmítají.

„Na základě nám dostupných informací nepozorujeme žádné náznaky toho, že Trump Tower byla předmětem odposlouchávání jakoukoli složkou vlády Spojených států amerických, ať už před dnem voleb, nebo po něm,“ uvedl Burr ve svém společném prohlášení se senátorem Markem Warnerem, místopředsedou výboru.

Také předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan ve čtvrtek prohlásil, že „žádné takové odposlouchávání se neodehrálo“.

To ale Donalda Trumpa neodradilo a ve středu pro Fox News uvedl: „Pojem napíchnutí může znamenat mnoho různých věcí. Myslím, že v následujících dvou týdnech se do popředí dostanou velmi zajímavé věci.“

Bílý dům tak musí poskytnout důkazy pro podporu prezidentových tvrzení, nicméně namísto toho požádal Kongres o vyšetření pravdivosti tvrzení jako součást širšího vyšetřování údajného ruského zásahu do loňských prezidentských voleb.


Autor: VoZ

Zdroj: BBC

Foto: AP

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek