KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Severní a Jižní Korea ponesou na olympiádě „společnou“ vlajku

Zástupci Severní a Jižní Koreje se shodli, že jejich sportovci ponesou na zahájení Zimních olympijských her v Pchjongčchangu jednotnou korejskou vlajku.

...

Zástupci Severní a Jižní Koreje se shodli, že jejich sportovci ponesou na zahájení Zimních olympijských her v Pchjongčchangu jednotnou korejskou vlajku.

Obě korejské země prozatím plní přísliby, že ohledně Zimních olympijských her budou společně vyjednávat.

Severní Korea již dříve potvrdila, že se na základě jednání se svým jižním sousedem, hodlá her zúčastnit. Nyní došlo k potvrzení, že sportovci obou zemí ponesou při zahajovacím ceremoniálu společnou vlajku.

Společná vlajka, společný hokejový tým žen

Jedná se o významný posun v komunikaci obou zemí za poslední dva roky, který byl posvěcen i dohodou mezi zeměmi, že sjednotí ženský hokejový tým. 

S rozhodnutím mít sdružený tým sportovkyň však nesouhlasí jihokorejský trenér i konzervativní média, která vyjadřují obavu z toho, že by kvůli kombinaci jihokorejských a severokorejských hráček mohla země přijít o šance na medailové umístění.


Společná vlajka Severní a Jižní Koreje vyobrazuje celý poloostrov.

Japonsko zároveň varovalo, aby se svět nenechal opít olympijským kouzlem, připomínajíc, že Severní Korea je stále zemí, která pravidelně vyhrožuje testováním jaderných zbraní a dalších raketových programů. 

Společná vlajka poprvé po více než 10 letech

Společná korejská vlajka byla obvyklou součástí vystoupení korejských sportovců především krátce po začátku nového milénia. Pod společnou vlajkou země vystoupily na letních olympiádách v Sydney a Aténách. Ze zimních her pak v Turíně.

Společná vlajka se rovněž objevila i na Asijských hrách v Dauhá v roce 2006. Poprvé ji přitom svět spatřil již v roce 1991 na Mistrovství světa ve stolním tenise v Japonské Chibě.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek