KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Severní Korea hrozí zasažením amerického Guamu po výhružce ze strany Donalda Trumpa

Severní Korea ve středu prohlásila, že „pečlivě zkoumá“ možnost útoku na americký tichomořský ostrov Guam jen pár hodin poté, co americký prezident Donald Trump řekl, že jakákoliv hrozba proti Spojeným státům vyvolá „oheň a zuřivost.“

...

KCNA: Útok bude spuštěn v okamžiku, dá-li k tomu severokorejský vůdce pokyn

Mluvčí Korejské lidové armády ve svém prohlášení skrze státní tiskovou agenturu KCNA uvedl, že útočný plán „bude ihned zaveden do praxe v okamžiku, jakmile k tomu dá Kim Čong-un pokyn.“

Severní Korea rovněž obvinila USA z navrhování „preventivní války,“ jež by vedla k „odstranění všech nepřátel a jejich pevností zahrnujících americkou pevninu.“ Útok by pak měl být podle všeho proveden balistickými raketami středního doletu Hwasong-12.

Guam je domovem 163 000 lidí a zároveň americkou vojenskou základnou, která zahrnuje ponorkovou flotilu, leteckou základnu a pobřežní stráž.

Armáda pak obývá zhruba 28 % území ostrova. Guvernér Guamu Eddie Calvo odmítl vyhrůžky KLDR s tím, že ostrov je připraven na „jakoukoliv možnost“ za podpory strategicky umístěné obrany. Calvo uvedl, že je v kontaktu s Bílým domem a že se stupeň hrozby nijak nezvýšil.


Severokorejský vůdce Kim Čong-un

KLDR  se chlubí svým pokrokem ve vývoji jaderných zbraní

Hrozba ze strany Severní Koreje přišla poté, co prezident Donald Trump vydal směrem k této zemi své doposud nejvážnější varování, což vyvolalo po celém světě obavy ohledně možného jaderného konfliktu. „Severní Korea by už nadále neměla Spojeným státům vyhrožovat. Jinak se setká s takovým ohněm a zuřivostí, jakou svět ještě neviděl,“ řekl americký prezident.

Nicméně prohlášení Pchjongjangu nejspíš není odpovědí na prezidentův komentář, jelikož bylo zřejmě sestaveno už dříve. Až nyní jej však vyslala severokorejská státní média. Severní Korea mezitím s hrdostí okomentovala svůj pokrok ve vývoji jaderných střel, kvůli čemuž na sebe upíná hněv mnoha světových mocností.

Pchjongjang opakovaně tvrdí, že je jeho jaderný program ospravedlnitelný vzhledem k nepřátelství ze strany Spojených států amerických.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek