KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Severokorejský dezertér: Kim Čong-un použije jaderné zbraně, „pokud jeho vláda bude ohrožena“

Nejvýše postavený Severokorejec, který kdy z této země uprchl, bývalý zástupce velvyslance Thae Yong-ho tvrdí, že Kim Čong-un je jednoznačně schopen „stisknout tlačítko“ a odpálit jadernou hlavici směrem na Los Angeles, pokud nabyde dojmu, že je jeho moc a vláda v ohrožení.

...

V rozhovoru pro pořad BBC Yong-ho, bývalý zástupce velvyslance v Londýně, prohlásil, že diktátor „zmáčkne tlačítko na těchto nebezpečných zbraních, jakmile si bude myslet, že jeho vláda a dynastie jsou v ohrožení“.

Na otázku, zda by Kim takto jednal i s vědomím, že nukleární útok na území Spojených států by znamenal jeho konec, Thae odpověděl: „Ano“.

Thae již dříve řekl, že severokorejský režim Kim Čong-una chce svůj vývoj jaderných zbraní dokončit do konce roku 2017, a nezastavil by jej ani tehdy, když by mu někdo nabídl biliony dolarů.

Pchjongjang nyní prohlásil, že svůj další jaderný test provede „kdykoliv a kdekoliv“.

Americký prezident Donald Trump krátce po složení prezidentské přísahy na webových stránkách Bílého domu oznámil vývoj supermoderního protiraketového systému, který má za cíl ochránit Spojené státy před potenciální jadernou hrozbou ze strany Íránu či Severní Koreji.

Thae Yong-ho dodal: „Kim Čong-un ví velmi dobře, že jaderná zbraň je pro přetrvání jeho vlády jedinou garancí. Pokud ztratí moc, bude to jeho poslední den. Může provést cokoliv.“

Thae si však myslí, že Kimův režim spíš „jednoho dne zkolabuje kvůli povstání lidu“.


Autor: ToD

Zdroj: Independent

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek