KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Severokorejský voják překročil v husté mlze hranici, Jihokorejci zahájili výstražnou střelbu

Severokorejský voják vstoupil na území Jižní Koreje v husté mlze, načež byla z obou stran zahájena palba. Voják ve věku kolem 20 let byl spatřen jihokorejskými sousedy, když překročil pozemní hranici u Yeoncheonu. Jihokorejské jednotky zahájily palbu až o hodinu později, celkem bylo vypáleno zhruba 20 nábojů, jakožto varování severokorejským strážím, které se vydaly svého vojáka hledat. 

...

Severokorejští vojáci vypálili jen dvě rány

Ze severní strany hranice byly později vypáleny dvě rány, ale nejspíš ani hranici nepřesáhly. Jihokorejské ministerstvo obrany tvrdí, že k přestřelce došlo poté, co severokorejský voják ráno dorazil k přední linii jihokorejských strážných budov.

Severokorejský voják je nyní pravděpodobně ve vazbě. Jihokorejské ministerstvo rovněž uvedlo, že námořní policie objevila dva muže ze Severní Koreje plující na malém rybářském člunu podél pobřeží. Oba muži jsou nyní vyšetřováni.

Co se týče nejnovějšího incidentu na korejských hranicích, jedná se o další událost, která se dostala do světových médií. Před pěti týdny se přes hranici dostal 24letý severokorejský voják Oh Chong Song, který utrpěl při útěku střelné zranění.

Letos už hranice překročili 4 severokorejští vojáci

Voják byl postřelen do kolene, ramene, zad a hrudi, lékaři poté zjistili, že je jeho tělo plné parazitů a že trpí hepatitidou B. I přes vážná zranění mu chirurgové zachránili život.  Oh Chong Song se nyní stal doslova celebritou poté, co si po probuzení v nemocnici přál speciální čokoládový koláč „Choco Pie“. Ten se stal v Jižní Koreji hitem.

Přes pozemní hranici se tento rok dostali už čtyři severokorejští vojáci. Od konce korejské války (1950-1953) se do Jižní Koreje dostalo 30 000 Severokorejců, většinou přes Čínu. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek