KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Sexy holky na startech Formule 1? Od letoška zapomeňte!​

Zástupci závodů Formule 1 se rozhodli, že od letošního roku nebudou na startech závodů atraktivní děvčata držící deštníky, závodní čísla či vlajky. Důvodem je snaha o moderní pohled na ženy.

...

Formule 1 slíbila, že se účastí atraktivních žen na startu závodů bude zabývat již na konci loňské sezóny. Nyní svůj slib pouze potvrdila s tím, že pro mnohé silně sexualizované využití dívek před startem závodu „již neodpovídá moderním společenským normám.“

Angažmá dívek neodpovídá společenským normám

„Během roku jsme analyzovali několik oblastí, které by si zasloužily aktualizovat, aby více odpovídaly naší vizi skvělého sportu,“ řekl Sean Bratches zastupující Formuli 1 v oficiálním prohlášení.

„Ačkoli angažmá dívek bylo jakýmsi symbolem závodů Formule 1 po několik desetiletí, myslíme si, že již neodpovídá hodnotám značky a je jasně proti normám moderní společnosti. Myslíme si, že jejich používání již není pro Formuli 1 a její fanoušky relevantní,“ dodal.

Využití dívek před startem závodů má přitom dlouholetou tradici. Dívky obvykle držely deštníky, aby stínily závodníkům, měly na starost vlajky či držení startovních čísel závodníků. V posledních letech se však proti jejich účasti na závodech vytvořila silná nevole. Slavný 24hodinový závod v Le Mans tradici startovních dívek ukončil před dvěma lety a označil ji za zastaralou.

Formule 1 se dále vyjádřila, že čas před závodem nyní bude věnován různým hostům, kteří pozvednou atraktivitu a spektákl samotných závodů. Více prostoru dostanou rovněž promotéři a partneři, aby zviditelnili své země a produkty.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek