KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Škola hrou. Francouzská muslimka vytvořila panenku oblečenou v hidžábu a citující Korán

Na trh přichází nová hračka – panenka, která má pomoci muslimským dívkám naučit se verše z Koránu a přitom si pěkně hrát. 

...

Hlavními trhy jsou bohaté země Perského zálivu

Francouzská muslimská podnikatelka a matka Samira Amarirová po narození své dcery přemýšlela, jak jí předávat muslimskou víru přiměřeně jejímu věku a napadlo ji vytvořit hračku podobnou populární panence Barbie, ale s několika zásadními úpravami.

Tato panenka pojmenovaná „Jenna“ je oblečená do takzvané abáji – dlouhého splývavého oděvu se slušivým fialovým hidžábem na hlavě a umí odříkávat čtyři kapitoly z Koránu. Již byla zahájena její průmyslová výroba a hlavním cílovým trhem jsou bohaté země z oblasti Perského zálivu.

„Když měla moje dcera dva roky, začala jsem pro ni shánět nějaké hračky a další pomůcky,“ vysvětlila Samira Amarirová pro agenturu Reuters svoji inspiraci. „Napadlo mě tedy vytvořit hračku, s jejíž pomocí by se během hraní snadno a rychle učila Korán.“

Podoba panenky je zcela původní. K jejímu návrhu Samira použila on-line dostupný modelovací software. Pro její vzhled zvolila tmavší pleť a jemný make-up. Panenčino jméno Jenna je odvozené od arabského výrazu pro nebe.

Verše z Koránu jsou vybrané pro snadné zapamatování

„Považuji za důležité, aby tato panenka mé dceři ukázala něco, s čím se může ztotožnit, anebo alespoň, aby v ní nalezla rysy své matky,“ dodala Samira Amarirová.

Čtyři kapitoly, které Jenna umí odříkat, jsou krátké a vybrané tak, aby si je děti mohly snadno zapamatovat. Samirina dcera během několika dnů, co si s panenkou hrála, začala tyto verše opakovat.

Samira Amarirová přípravě výroby panenky obětovala čtyři roky včetně mnoha cest do vybraných čínských továren.

Nyní se spolu se svojí rodinou stěhuje z Francie do Spojených arabských emirátů, aby zde v tomto bohatém a nábožensky konzervativním regionu pomohla panenku uvést na trh. Kromě Spojených arabských emirátů byl v průběhu letošního roku zahájen prodej panenky též v Saúdské Arábii, Bahrajnu a Kuvajtu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek