KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Skupina přátel vyzrála nad zákazem alkoholu vytvořením ostrůvku v „mezinárodních vodách“

Skupina přátel, která se rozhodla oslavit příchod Nového roku na Novém Zélandu, vyzrála nad místním zákazem pití alkoholu na veřejnosti. Postavila si totiž v ústí řeky vlastní ostrůvek z písku, aby tak mohla pít alkohol v „mezinárodních vodách“. 

...

Přátelé se tísnili na malém ostrůvku, aby si mohli vychutnat alespoň několik drinků

Hosté města Tairua na Severním ostrově si uměli velice rychle poradit se zdejším zákazem pití alkoholu na veřejnosti. Když se o zákazu konzumace alkoholu na pláži dozvěděli, použili písek z pláže ke stavbě malého provizorního ostrůvku v ústí zdejší řeky vtékající do moře.


Podle nich se jednalo o pití alkoholu v mezinárodních vodách, čímž neporušili místní zákaz. Ve skutečnosti může být situace z právního hlediska složitější, ale i přesto si přátelé mohli vychutnat několik alkoholických drinků, zatímco se tísnili na svém malém „svobodném“ ostrově.

Kreativitu skupiny ocenila i zdejší starostka

Zákaz alkoholu zde platil na všech veřejných místech v průběhu oslav Nového roku. Skupina přátel si však svůj triumf náležitě užila a své fotografie sdílela na sociálních sítích. Jejich mazaný nápad ocenila dokonce i starostka čtvrti Thames-Coromandel, kde k události došlo. Podle Sandry Goudieové byl nápad mladých lidí opravdu „zábavný“.


„To je jedna z věcí, které na Coromandelu miluji: Invenční povahu lidí. Je to hlavně o kreativitě, i když je právní realita trochu jiná,“ řekla Goudieová. Podle místních obyvatel zůstal písečný ostrůvek na místě i ráno po silvestrovských oslavách. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek