KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Slovensko přijalo zákon, který fakticky zamezuje, aby se v budoucnu islám stal oficiálním náboženstvím

Parlament v Bratislavě schválil zákon, který v blízké budoucnosti účinně zabrání zapsat islám jako oficiální státní náboženství. Legislativu, která byla přijata ve středu, navrhla Slovenská národní strana (SNS). Zákon byl schválen dvoutřetinovou většinou hlasů.

...

Slovenská pravice chce ještě navýšit počet věřících nutný k uznání náboženství

Nový zákon více než zdvojnásobil požadovaný počet věřících, který je zapotřebí k nároku na státní dotace a provozování vlastních škol. Dříve byla minimálním limitem hranice 20 000 věřících pro uznání náboženství za oficiální, nyní je to 50 000.

V současné době se celkem 62 % z 5,4 milionu obyvatel Slovenska hlásí k římsko-katolické církvi. Slovenská krajně pravicová Ľudová strana Naše Slovensko chce zvýšit hranici pro uznání náboženství za oficiální dokonce na 250 000 přihlášených věřících, tento návrh však odmítá většina zákonodárců.

V současné době je na Slovensku zhruba 2 000 muslimů

„Islamizace začíná kebabem a v Bratislavě už probíhá. Musíme si uvědomit, čemu můžeme čelit během příštích 5 až 10 let,“ uvedl předseda Slovenské národní strany Andrej Danko. „Musíme udělat vše pro to, aby zde v budoucnu nebyla postavena žádná mešita,“ dodal.

Podle posledního sčítání lidu má islám na Slovensku celkem 2 000 následovníků, v zemi nejsou žádné oficiální mešity. K nové legislativě už se vyjádřila slovenská Islámská nadace, která požaduje radikální snížení limitu pro uznání náboženství za oficiální na hranici 5 000 věřících.


Autor: ElS

Zdroj: Reuters

Foto: Khaled Abdullah / Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (6 příspěvků)

Komentáře (6)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Proč nepostaví Islámskou nadaci mimo zákon, je financována nedemokratickými režimy a teroristy!
Jako by JE zajímali nějaké zákony :D
Voda na mlyn všetkým veriacim fanatikom. NEBUDE ISLAM, BUDE KRESŤANSTVO !!!! Čo keby sa ľudia rozhodli slobodne a bez podmienok???? To asi nikoho z politikov nenapadlo !!!! Islam proste zakázať !!!!
Zakazat ako nebezpecnu a neziaducu ideologiu!
ZAKÁZAT ISLÁM!!!!!! FUJTAJBL!!!!!!!! ISLÁMISTÉ JSOU FUJTAJBL!!!!! ZAKÁZAT ISLÁM!!!!!!!!!!!!!!!! D:< D:< D:<
já bych náboženství nijak nedotoval globálně. pokud někdo věří na pohádky, ať tomu věří zadarmo.