KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Sociální experiment ukazuje stovky lidí ignorujících chlapce bez domova

Sociální experiment, který provedla policie v novozélandském Aucklandu, poukázal na naprostou ignoranci lidí, jež se tváří v tvář setkají se zanedbaným chlapcem bez domova, který před jejich zraky vybírá zbytky jídla z popelnic.
...

Sociální experiment je součástí policejní náborové kampaně

Video je součástí náborové kampaně, kterou pořádá policie Nového Zélandu. Ta klade svým stávajícím i budoucím zaměstnancům otázku: „Staráš se dost, abys mohl být dobrým policistou?“ Ve videu vystupuje hubený, bledý chlapec, který je otrhaný a špinavý.

Chlapec je pouze hercem, reakce lidí procházejících kolem něj jsou však pravé. Karen Jonesová, vedoucí policejního oddělení pro veřejné záležitosti, uvedla: „Natočili jsme sérii reálných životních situací, kterými se naši pracovníci zabývají každý den. Jedná se o bezpečnost mladistvých a zranitelných osob v naší společnosti. V tomto sociálním experimentu jsme chtěli zjistit, kolik lidí by se snažilo pomoci,“ uvedla Jonesová.

Video bylo natočeno v centru Aucklandu a je zaměřeno na zoufale vypadajícího chlapce hledajícího potraviny ve veřejných odpadkových koších, který následně objevené jídlo konzumuje. Kolem něj procházejí stovky lidí, ale všichni jej naprosto ignorují, několik z nich dokonce vhazuje odpadky přímo do koše, ze kterého chlapec zrovna jídlo vybírá.

Kolem chlapce prošlo několik set lidí, jen pár se u něj zastavilo

Většina kolemjdoucích, kterým byly na videu rozmazány tváře, se na chlapce nepodívá ani nemá zájem navázat s ním oční kontakt. Jeden z mužů si jej dokonce vyfotil na svůj mobilní telefon. Na konci videa si chlapec odejde sednout na lavičku, přičemž k němu přijde skupinka studentek ve školní uniformě, která se jej zeptá na to, kde má rodiče.

Scéna, kdy se dívky snažily chlapci pomoci tím, že se ho zeptaly, zda chce nějaké jídlo nebo peníze, se odehrála až po 35 minutách, kdy kolem na pohled zbídačeného chlapce prošlo zhruba 500 dospělých lidí. Z toho se u chlapce zastavily celkem tři skupinky lidí (celkem 7 osob) a tři jednotlivci.

„Pokud bys byl jedním z těch, kdo by se u chlapce zastavil, pak jsi tím, koho policie Nového Zélandu hledá,“ uvedla Jonesová. 

 

Autor: ElS

Zdroj. The Guardian

Foto: New Zealand Police

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek