KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Soukromá britská škola zavádí genderově neutrální uniformy, chlapci budou moci nosit sukně

Soukromá škola Highgate na severu Londýna vypracovala plány na zavedení genderově neutrálních uniforem v reakci na rostoucí počet žáků, kteří zpochybňují svou vlastní genderovou identitu. Střední škola v současnosti po dívkách požaduje, aby nosily šedé skládané sukně, ale v rámci nové politiky by mělo být oblečení stejné jak pro chlapce, tak pro dívky.

...

Mnozí rodiče studentů ani nevěděli, že má jejich dítě problém se svou pohlavní identitou

Kromě sukní mohou dívky v současnosti nosit také šedé kalhoty, tmavě modré bundy a kravaty. Chlapci však doposud neměli možnost zvolit si sukni a museli čekat do 16 let, než si mohli nechat dát náušnice. Ředitel školy Adam Pettitt v rozhovoru pro Sunday Times uvedl: „Tato generace opravdu zpochybňuje dvojí způsob, jakým se díváme na věci kolem nás.“

Ředitel řekl, že někteří z rodičů vůbec nevěděli o tom, že si jejich děti nejsou jisté svou genderovou identitou a proto školu přinutil k tomu, aby zprostředkovala komunikaci mezi rodiči a žáky na toto téma. Vzdělávací instituce už umožnila, aby mohli být někteří ze studentů oslovováni jménem opačného pohlaví, v současnosti se jedná o šest jedinců.

Jeden z chlapců už má dokonce povoleno nosit do školy šaty. „Jestliže se naši žáci cítí spokojeněji a bezpečněji v uniformách opačného pohlaví, pak jsme určitě udělali krok správným směrem,“ řekl Pettitt.


Highgate School. Foto: YUI MOK/PA 

Volný výběr uniformy už zavedlo 80 britských škol

I na jiných soukromých školách ve Velké Británii dochází k podobným změnám, například v Dívčí škole Svatého Pavla mohou být dívky oslovovány chlapeckými jmény a stejně tak mohou nosit chlapecké oblečení. Asociace dívčích škol rovněž vydala doporučení ohledně způsobu oslovování studentek, které by už neměly být oslovovány jako „dívky,“ ale pouze neutrálně jako „studenti.“

Brightonská střední je další školou, která se zaměřila na změnu uniforem, jež měly v historii školy 170 let trvající tradici. Stávající uniformy nahradila genderově neutrálními. V loňském roce se ukázalo, že až 80 státních škol povolilo svým žákům nosit uniformy opačného pohlaví. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek