KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

​Španělské ženy slaví MDŽ obřími protesty na podporu genderové rovnosti

Pracující španělské ženy se s podporou 10 svazů a vrcholných političek rozhodly vstoupit do 24hodinové stávky, aby poukázaly na nerovnost mezi pohlavími a sexuální diskriminaci.

...

„Pokud se zastavíme my, zastaví se i svět,“ hlásají slogany protestujících žen, které se rozhodly protestovat proti svému společenskému a pracovnímu postavení. Ženy mají být ve stávce celý den, což má kromě nedocházky na pracovištích znamenat i nulovou aktivitu v domácnostech a nulové útraty v obchodech.

Ženy tak chtějí ukázat svou důležitost a nepostradatelnost v denním chodu svých zaměstnání, společnosti a domácností. Ministerstvo dopravy již oznámilo, že kvůli stávce muselo zrušit odbavení 300 vlakových spojů. Omezení postihla i dopravu uvnitř Madridu.

Celkem má během čtvrtka dojít k protestům ve 200 španělských lokacích. Mimo jiné v Madridu, Barceloně, Bilbau či Valencii.

Deník El Pais nechal udělat průzkum, podle kterého 82 procent obyvatel se stávkou souhlasí a podporuje ji. 76 % dotázaných žen přitom uvedlo, že mají těžší život než muži.


Penelope Cruz prý provede stávku alespoň doma.

Stávku žen podpořily i starostky dvou největších španělských měst Barcelony a Madridu Ada Colau a Manuela Carmena. Slavná herečka Penelope Cruz pak stávku podpořila alespoň tím, že se nechala slyšet, že nevystoupí veřejně, ale bude stávku držet doma.

Podle dat Eurostatu jsou španělské ženy placeny o 13 a 19 procent hůře než jejich mužští kolegové. Platí to jak pro veřejný, tak státní sektor, což ženy považují za neadekvátní.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek