KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Španělsko zaznamenává rekordní počet příjezdů lodí s migranty, mohlo by překonat Řecko

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) uvedla, že Španělsko může v letošních číslech udávajících počet migrantů přijíždějících tajně přes moře překonat Řecko.

...

V roce 2017 do Španělska dosud přijelo po moři 8 385 lidí, což je více než trojnásobný počet oproti stejnému období roku 2016. V Řecku je tento počet nyní 11 713 lidí.

Bezpečnější cesta

Důvodem tohoto nárůstu příjezdů může být skutečnost, že pro migranty je cesta do Španělska bezpečnější.

Poblíž španělského pobřeží bylo nedávno zachráněno 10 mužů ze subsaharské Afriky. Pobřežní hlídka uvedla, že se přepravovali na vratkém člunu poblíž pobřežního města Tarifa v provincii Cádiz, kde ve středu na populární turistické pláži přistála loď plná migrantů, a šokovala tak místní turisty.

Navzdory zvýšenému počtu příjezdů je Španělsko stále daleko za Itálií, která dle IOM letos k 9. srpnu přijala již 96 881 lidí.

„Domníváme se, že tato změna se odehrává částečně také proto, že cesta do Španělska přes Maroko je považována za bezpečnou,“ řekl pro tiskovou agenturu AFP Joel Millman, hlavní tiskový mluvčí IOM.

Velká část lidí, kteří si zvolí tuto delší cestu do Španělska, pochází ze zemí západní Afriky jako Senegal, Gambie, Guinea či Pobřeží slonoviny.

Dle informací IOM přišlo do Španělska v letošním roce dosud celkem 11 849 lidí, což je téměř stejné množství, jako za celý minulý rok, kdy do země přišlo 13 246 lidí.

Agentura AFP uvedla, že 9 z 30 migrantů, kteří ve středu přistáli na turistické pláži, bylo nalezeno. Ve všech případech se jedná o nezletilé teenagery, kteří jsou dle policie považováni za Maročany, přestože u sebe nemají žádný doklad totožnosti.

Dle AFP budou nyní převezeni do přijímacího střediska pro migranty, kde budou moci požádat o azyl ve Španělsku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek