KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Spoléhám na zázraky medicíny,“ přiznala bronzová sjezdařka po zisku bronzové olympijské medaile

Americká sjezdařka Lindsey Vonn krátce po zisku své poslední olympijské medaile přiznala, že je její tělo v dezolátním stavu a spoléhá se na zázraky medicíny. Další olympijský závod si neumí představit.

...

Lindsey Vonn získala svůj první olympijský kov před osmi lety v kanadském Vancouveru, kdy získala zlato ve sjezdu a bronz v superobřím slalomu. Letos v Pchjongčchangu získala sjezdový bronz, když skončila o necelou půlvteřinu za italskou hvězdou Sofií Goggia.

Po závodě se nechala slyšet, že se zřejmě jedná o její poslední vystoupení v olympijském prostředí, neboť roky zranění se na jejím těle výrazně podepisují. „Přála bych si, abych mohla dále závodit a aby moje tělo tak strašně nebolelo,“ přiznala.

Nikdy neříkej nikdy

Ačkoli třiatřicetiletá Vonn tvrdí, že za její pokračující kariéru mohou z velké míry doktoři, kteří ji dali do pořádku po opakovaných zraněních nohou, její sestry Laura a Karin prohlásily, že si v případě Lindsey nejsou jisté absolutně ničím a klidně se může za 4 roky na dalších hrách objevit.


Pro sjezdařku se jednalo o emocionální závod. Nejenže šlo o její poslední olympijský sjezd, ale svou medaili rovněž věnovala svému dědečkovi, který zemřel loni v listopadu. Vonn rovněž přiznala, že pro ní bylo velmi důležité, že na hry dorazil její otec, který byl svědkem jejího prvního olympijského kovu ve Vancouveru.

Vonn se chce ještě ukázat na čtvrtečním kombinovaném sjezdu a účastnit se mužského závodu. Poté je dle svých slov připravená pověsit lyže na hřebík. „Olympiáda mi bude chybět, proto je to pro mě tak emocionální. Miluji závodění, miluji být ve startovní bráně pod tlakem až nemůžu dýchat,“ loučila se po úspěšném závodě.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek