KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Spolužáci zbili 10letou dívku kvůli židovskému původu, policie o incidentu týden mlčela

Desetiletá školačka z Francie skončila v nemocnici poté, co ji zbili její spolužáci. Útok měl údajně jen jediný důvod, a to ten, že je dívka Židovka. 

...

Dívka se v nemocnici zotavovala 10 dní

Žákyně, která navštěvuje školu v 18. pařížském okrsku, byla několik dní po sobě opakovaně bita svými spolužáky. Její matka byla zděšena, když ji vzala do nemocnice se zraněnými žebry a břichem. Dívka se z násilného činu zotavovala celých 10 dní.

Matka nahlásila incident francouzské agentuře BNVCA (Národní úřad pro ostražitost vůči antisemitismu), který zveřejnil podrobnosti o incidentu dne 3. října. Agentura nyní vyzvala policii, která se k incidentu nijak nevyjadřovala, aby případ vyšetřila.

Matka napadené žákyně tvrdí, že škola nedokázala přijmout vhodná opatření k ochraně jejího dítěte a že ani nepotrestala ty, kteří dívku šikanovali. BNVCA kontaktovala místní školský úřad v Paříži, který uvedl, že bude brát incident vážně a že dívka bude převedena do jiné školy dle vlastního výběru.

Francouzští Židé ve velkém prchají před narůstajícím antisemitismem

Zprávy o útoku přicházejí méně než měsíc poté, co byla jedna z francouzských židovských rodin zbita, svázána a okradena v rámci „úmyslného antisemitského činu.“ Ministerstvo vnitra toto násilí odsoudilo a nabídlo podporu jak rodině, tak celé židovské komunitě s tím, že „rasismus a antisemitismus nemá ve francouzském národě místo.“

Přední židovská organizace CRIF uvedla, že rodina z předměstí Paříže Livry-Gargan byla držena násilím ve svém domě, zatímco ji útočníci okradli. Francouzští Židé začali v poslední době opouštět zemi v bezprecedentním tempu uprostřed strachu z rostoucího antisemitismu i strachu z dalších islamistických útoků.

V roce 2015 opustilo Francii více než 8 000 Židů, kteří zamířili do Izraele. Jedná se tak o největší masový přesun Židů od vzniku Izraele v roce 1948

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek