KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Starosta Benátek chce každého, kdo ve městě vykřikne „Alláhu Akbar“, zastřelit

Benátský starosta Luigi Brugnaro na schůzce se svým protějškem z Florencie o terorismu prohlásil, že každý, kdo bude na území města přistižen, jak vykřikuje „Alláhu Akbar“ (Bůh je veliký v arabštině), bude během několika sekund zastřelen bezpečnostními jednotkami. Zřejmě jej tedy velmi překvapilo, když na něj při odchodu ze schůzky starosta Florencie Dario Nardella „v žertu“ právě „Alláhu Akbar“ před kamerami zakřičel.

...

Video celého incidentu se následně dostalo na internet, kde vyvolalo rozzuřené reakce. Dario Nardella byl později donucen veřejně se za svůj projev omluvit.

Nardella se s Brugnarem sešli v úterý ve městě Rimini, aby diskutovali o problematice terorismu. „Pokud někdo poběží po Náměstí svatého Marka a zakřičí Alláhu Akbar, zastřelíme ho,“ prohlásil Brugnao, přičemž poslední dvě slova svého varování pronesl důrazně přímo v benátském dialektu, kde „Ghe sparemo“ znamená „zastřelíme je“.

„Před rokem jsem řekl (že budou zastřeleni) po čtyřech krocích, nyní říkám, že k tomu dojde po třech,“ dodal benátský starosta podle deníku Telegraph

Po skončení schůzky Nardella odcházel, když k němu přiběhl Bruano a chytil jej. V tu chvíli starosta Florencie onu frázi, kterou teroristé často vykřikují při útocích, rovněž vykřikl.

Oba muži se tomu posléze se svými spolupracovníky zasmáli a zřejmě žertu nepřikládali žádnou větší váhu. Ne každý ovšem jejich pobavení sdílel, což florentského starostu nakonec donutilo veřejně se omluvit.

Lidé, kteří video zhlédli, jeho počínání označili jako necitlivé a urážlivé, neboť arabskou frázi s úsměvem vykřikl jen šest dní poté, co bylo ve Španělsku během řádění islámských teroristů zabito 15 nevinných lidí a další stovka zraněna.

Nardella se veřejnosti omluvil na svém Facebooku, kam napsal: „Omlouvám se za své poznámky, které byly zachyceny na video a zveřejněny online. Mým záměrem nebylo kohokoliv urazit, už vůbec ne muslimy. Nechtěl jsem rovněž vtipkovat o jejich náboženství či připomínat tragické události posledních dní.“

Itálie je v současnosti jednou z mála západních zemí, které se v posledních letech zcela vyhnula vlna teroristických útoků, jež provádějí zradikalizovaní islámisté. A to i přesto, že Islámský stát ve svých propagačních videích a materiálech často hrozil útokem na Vatikán.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek