KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Starostové sedmi francouzských měst si v dopise stěžují vládě na příliš velký počet migrantů

Starostové sedmi velkých francouzských měst sepsali společně otevřený dopis, v němž apelují na vládu, aby je ochránila před „nouzovou společenskou situací“ kvůli velkému počtu příchozích migrantů. Starostové Nantes, Lille, Bordeaux, Grenoblu, Rennes, Toulouse a Štrasburku chtějí, aby vláda pomohla zmírnit „extrémní napětí“ způsobené příchodem lidí hledajících nový domov. 

...

Starostové prosí o solidaritu ze strany ostatních měst

Starostové, mezi nimiž je i jeden z kandidátů na prezidenta Francie Alain Juppé (z Bordeaux), uvedli, že v jejich městech došlo k „masivnímu nárůstu poptávky po azylu“, přičemž každý měsíc přijíždí „několik tisíc“ nových přistěhovalců, které větší města nezvládají přijímat, stejně jako efektivně vyhošťovat ty žadatele o azyl, kteří jsou odmítnuti.

„Jedná se o nouzovou společenskou situaci. Naše města stojí v první frontě, prosíme o solidaritu,“ uvedli starostové. „Nemůžeme se podrobit lidskému, sociálnímu či zdravotnímu dramatu vykořeněných migrantů. Každý měsíc do našich měst přijíždějí tisíce lidí,“ dodali vůdci měst.

„Začlenění těch, kteří jsou uznáni za uprchlíky a pomoc těm, kteří ztratili právo na azyl a zůstávají na našem území, je hlavním problémem,“ stojí v dopise. Dokument se také snaží vysvětlit, že „doposud nevídaný podíl migrantů“ vedl k přesycení základních služeb v oblasti bydlení a sociální péče.

Ministerstvo vnitra hodlá do konce příštího roku přesídlit 20 tisíc migrantů

„Důkazy jsou přímo před námi, na našich ulicích, v domovech i útulcích. Je to naléhavé,“ uvedli starostové, kteří vládu žádají o vytvoření „solidární sítě“ mezi hlavními francouzskými městy jakožto prostředku k jednotnému řešení migrační krize.

Starostové rovněž požádali o vytvoření rozsáhlého systému, který by umožnil řádné financování příchodu migrantů. Francouzské ministerstvo vnitra reagovalo na dopis tím, že předložilo plán na přesídlení 20 000 migrantů do konce roku 2018. Vláda rovněž slíbila „vyrovnání distribuce migrantů“ ve francouzských regionech, přičemž byli na pomoc přizváni i soukromí pronajímatelé.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek