KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Šťastný konec: Osvobozený Brit se vrátil z Dubaje poté, co čelil vězení za dotknutí se muže v baru

Mladý Brit, který byl odsouzen k trestu odnětí svobody na tři měsíce v dubajském vězení kvůli dotknutí se cizího muže v baru, se včera večer vrátil zpět do Velké Británie. Obvinění proti němu byla nakonec stažena a on se tak mohl opět setkat se svou rodinou. 

...

Jamie po příjezdu uvedl, že se těší, až se konečně zase dobře vyspí

Jamie Harron (27) ze skotského Stirlingu byl v pondělí v Dubaji za nepřítomnosti odsouzen ke třem měsícům odnětí svobody za „neslušné chování na veřejnosti.“ Obvinění proti němu vznesl muž z Jordánska, kterého se Harron dotkl v jednom z dubajských barů jen proto, aby si nevylil pití, které nesl.

Elektrikář kvůli tomu přišel o práci i o všechny své úspory, které utratil za právní úkony, když uvízl bez pasu ve Spojených arabských emirátech. Jakmile však byl obvinění zproštěn, mohl zemi konečně opustit a vrátit se domů do Velké Británie. Poté, co vystoupil z letadla na letišti v Glasgow, uvedl, že se nemůže dočkat „pořádného spánku v posteli.“


Jamie se na letišti vítá se svou matkou

Novináři Harrona na letišti vyfotografovali, jak se vítá se svou matkou Patriciou i sestrou Jordan. „Myslím si, že to byla opravdu hrozná situace. Neviděl jsem žádné světlo na konci tunelu,“ řekl Jamie po příjezdu. „Stále jsem nemohl uvěřit tomu, že se něco takového stalo a co se vlastně stalo,“ dodal mladý elektrikář.

„Těším se na kvalitní spánek v posteli, protože jsem v Dubaji spal na gauči u svého kamaráda. Teď už se cítím dobře. Jsem rád, že jsem doma,“ pokračoval Harron. Jeho matka Patricia (55) uvedla, že je skvělé, že má svého syna zpět doma.

Jamieho poděkování lidem z celého světa, kteří mu vyjádřili svou podporu během jeho zadržení v Dubaji

Do případu zasáhl emír Dubaje, zřejmě kvůli mezinárodnímu tlaku

Ke zvratu v případu došlo jen krátce poté, co byl Harron odsouzen ke třem měsícům odnětí svobody. Muhammad ibn Rašíd Al Maktúm, který je premiérem Spojených arabských emirátů a emírem Dubaje, nejspíš do případu zasáhl kvůli narůstajícímu mezinárodnímu tlaku.

Ve svém prohlášení vydaném prostřednictvím organizace Detained in Dubai Harron uvedl: „Nikdo by neměl procházet tím, čím jsem si prošel já. „Ještě včera jsem čelil několika měsícům odnětí svobody v Dubaji a dnes mi bylo řečeno, že si mohu vzít zpět svůj pas.“


Harrona přišla na letiště v Glasgow přivítat i jeho sestra Jordan

Harron řekl, že je velice rád, že se vrací domů a že je vděčný dubajskému vládci, jemuž chce poděkovat. I přesto, že muž, který podal žalobu, obvinění později stáhl, dubajské soudy pokračovaly v jednání dál. Radha Stirlingová, která pracuje pro organizaci Detained in Dubai věnující se podobným případům, uvedla, že by chtěla  „vyjádřit hlubokou vděčnost šejkovi Muhhamadovi za jeho osobní zásah a osvobození Jamieho.“

„Bylo zjištěno, že obvinění proti Jamiemu bylo naprosto neoprávněné, pomlouvačné a bezvýznamné do té míry, že vládce země rozhodl o přehodnocení celé situace,“ řekla Stirlingová. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek