KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Stolní hra na téma domluvených sňatků má pomoci ženám závislým na hrubých manželech

Pákistánská designérka vymyslela novou stolní hru, kterou se snaží upozornit na častou praxi v některých zemích, kdy jsou mladí lidé tlačeni do smluvených manželství.

...

„Pro ženy, které trpí v nerovných manželstvích“

Její autorku Nashru Balagamwalovou  k realizaci této hry nazvané „Arranged!“ (Sjednáno!) inspirovala její vlastní životní zkušenost.

„Udělala jsem to pro všechny ženy, které trpí v nerovných manželstvích bez lásky,“ vysvětlila Balagamwalová. „Pro ženy, které byly donuceny ke sňatku s mužem dvakrát starším, než jsou ony.

Ve hře „Arranged!“ jsou hlavními postavami tři ženy, kterým hráči pomáhají uniknout z nástrah smluveného sňatku. Cílem hry je vyhýbat se místní dohazovačce Rishte Auntyové. Pomáhají vám k tomu například rozhodnutí budovat vlastní kariéru, zvyšovat si sebevědomí nebo dokonce Rishtu Auntyovou vydírat. Naopak dohazovačka se pokouší získat co nejvíce informací o všech dívkách. Třeba jestli umí vařit nebo jestli mají dostatečně širokou pánev, aby mohly snadno rodit děti.

Autorku inspirovala vlastní zkušenost

„Domnívám se, že prvním krokem při pokusech vyřešit jakýkoli problém je přiznání, že problém existuje, začít o něm diskutovat a řešit ho,“ napsala Balagamwalová. „Hra Arranged! odhaluje temnotu této problematiky a hráčům poskytuje platformu pro diskusi v poněkud odlehčeném prostředí.“

Balagamwalová se vrátila domů do Pákistánu z New Yorku, kde pracovala pro známého výrobce hraček a stolních her – společnost Hasbro. Vytvořit zmíněnou hru ji napadlo, poté co si udělala seznam všech kroků, které musela podniknout, aby se vyhnula domluvenému sňatku.

„Nosila jsem falešné snubní prsteny, opalovala se na sluníčku nebo se úmyslně na veřejnosti ukazovala s mužskými kamarády. To všechno jsem dělala, abych se vyhnula smluvenému manželství,“ přiznala Balagamwalová.

Balagamwalová se zaregistrovala na platformě pro získávání peněz na financování projektů Kickstarter. Jejím cílem bylo shromáždit aspoň 6000 dolarů. Nakonec získala více než 13 000 dolarů (více než 280 000 korun). Stolní hra se vyrábí v Pákistánu a lze ji online zakoupit za 30 dolarů (650 korun).

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek