KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Strach v Londýně: 3 noci, 3 požáry v domech s muslimskými obyvateli, spekuluje se o žhářství

Krátce po masivním požáru Grenfell Tower v západním Londýně došlo včera a dnes v noci k dalším dvěma požárům. První incident byl hlášen v baru na severovýchodě města, druhý v obytné zóně na východě Londýna. Jedná se o náhodu, nebo jsou tyto požáry záměrné? Někteří lidé na sociálních sítích náhodě nevěří, podle nich totiž mají všechna tři místa něco společného. Muslimské obyvatele. 

...

Ani v jednom z případů nebyl nikdo zraněn

Ve středu těsně před půlnocí vypukl požár v šíša baru Arabian Nights ve čtvrti Walthamstow. Hasiči bojovali s mohutnými plameny, na místě naštěstí nebyl nikdo zraněn. Zdejší obyvatelé však museli být na tři hodiny evakuováni, než se podařilo oheň uhasit.

Na místě se shromáždilo mnoho obyvatel z okolí, ti, kteří nebyli evakuováni, nabízeli ostatním možnost ubytování, než bude požár uhašen.


Oheň zachvátil bar Arabian Nights, nikdo nebyl zraněn

K požáru došlo jen pár hodin poté, co vypuklo smrtelné ohnivé peklo ve věžovém bloku v západním Londýně. Zdejší Grenfell Tower obývaná převážně muslimy téměř lehla popelem, záchranné jednotky potvrdily 17 obětí. Po prohledání horních pater budovy jich však bude nejspíš ještě více.

K dalšímu incidentu došlo dnes v noci v obytné zóně na Tarling Street ve čtvrti Shadwell ve východním Londýně. Na místo dorazily čtyři hasičské vozy poté, co záchranné služby obdržely 36 hovorů od místních obyvatel. Oheň poškodil střechu dvou domů a dřevěné obložení balkónu ve třetím patře.

Požár v Shadwell

Hasiči bojovali s ohněm zhruba hodinu, plameny se jim podařilo uhasit přibližně v 2:24 hodin ráno. Na místo byly poslány vyšetřovací týmy, aby zjistily příčinu požáru, která zatím není známa. Mluvčí londýnského hasičského záchranného sboru potvrdil, že ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.

Lidé se na sociálních sítích podivují tomu, že ke všem třem incidentům došlo v muslimy obydlených oblastech

I když není příčina těchto požárů objasněna, lidé na sociálních sítích mají podezření, že se nejedná o náhodu. Jak Grenfell Tower, tak bar Arabian Nights a obytná zóna v Tarling Street mají společného jmenovatele, a to muslimské obyvatele.

„Všechny tyto požáry se odehrávají v oblastech osídlených muslimy a v době, kdy jsou muslimové vzhůru kvůli fadžr (ranní modlitba),napsal na Twitteru uživatel vystupující jako Walweed.

„Nemohu uvěřit tomu, že se to děje znovu…Třetí požár v Londýně za pouhé tři dny,“ napsala uživatelka Sanah.

„Mnoho lidí říká, že se jedná o třetí po sobě jsoucí noc, kdy dochází k požárům v muslimských komunitách,“ poznamenal Omar Moore.

„Třetí požár v Londýně během 3 dní. Neuvěřitelné. Vymyká se to z rukou. Bůh žehnej, aby byli všichni v pořádku,“ napsala Ms. Khan.

Někteří uživatelé však těmto názorům oponovali s tím, že požár Grenfell Tower pouze vyvolal zbytečnou paniku a že hasiči běžně vyjíždějí k několika případům denně: 

„V Londýně jsou požáry každý den. Tohle není nic, co by se vymykalo normálu. Glenfell očividně vyvolal katastrofickou reakci,“ napsala uživatelka Amy.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek