KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Strach z dalšího teroru: Itálie z bezpečnostních důvodů vyhostila dva Maročany a Syřana

Italské úřady v sobotu oznámily, že z bezpečnostních důvodů deportovaly dva Maročany a jednoho Syřana. Od ledna 2015 tak celkový počet vyhoštěných potenciálních nebezpečných islamistů dosáhl 202 osob.

...

Bariéry i dozor kolem hlavních památek

Toto opatření souvisí s výhrůžkami Islámského státu, že po automobilovém útoku v Barceloně je na jeho seznamu teroristických akcí na dalším místě právě Itálie.

Úřední deportace bez možnosti odvolání patří k hlavním bodům italské strategie prevence před útoky džihádistů, které zasáhly řadu evropských zemí.

Sicílie v sobotu oznámila, že postaví na všech šesti pěších zónách v metropoli Palermu bariéry, které je ochrání před automobilovými útoky. Podobné bezpečnostní opatření přijaly i úřady v severoitalském Miláně.

Regionální představitelé v Římě rozhodli o zvýšeném dozoru kolem tamních hlavních památek, kde se shromažďuje nejvíce turistů a prověřování nákladních aut, které se zde pohybují.

Oslavovali teroristické útoky

Mezi posledními třemi deportovanými je 38letý Maročan, který seděl ve vězení za drobné krádeže a navíc se výrazně radikalizoval. Mimo jiné ve vězení nadšeně oslavoval útok nákladním automobilem, ke kterému došlo letos v dubnu ve Stockholmu a zahynulo při něm pět lidí.

Dalším deportovaným je Syřan, který se skrýval pod falešnou tuniskou identitou, již před šesti lety se mu dvakrát podařilo vyhnout deportaci a v roce 2015 byl zatčen kvůli organizaci nelegální migrace a držen v domácím vězení v azylovém centru v jižní Itálii. Zde byl přistižen, jak oslavuje květnový útok v Manchesteru, kde zahynulo 22 převážně mladých lidí.

Posledním vyhoštěným je 31letý Maročan, u něhož byla podpora Islámského státu považována za projev psychiatrické poruchy, a proto mu byla po zatčení kvůli krádeži nařízena ochranná léčba.

Italské ministerstvo vnitra ke zprávě dodalo, že všichni tři budou deportováni do svých rodných zemí.

Islámský stát ve svých hrozbách Itálii zmiňuje pravidelně. Italská soukromá zpravodajská služba SITE v sobotu oznámila, že na webu zachytila zprávy, že Itálie bude dalším cílem teroristických útoků. Italské úřady zdůraznily, že byly rovněž z důvěryhodných zdrojů varovány o bezprostřední a vážné hrozbě útoků proti Itálii nebo Vatikánu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek