KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Středomořské záchranné akce dosáhly 3letého maxima, Itálie se připravuje na letní příliv migrantů

Záchranné akce ve Středozemním moři mezi Itálií a Libyí dosáhly svého tříletého maxima. Počet nově příchozích migrantů a uprchlíků je nejméně o 60 % vyšší, než byl loni touto dobou. 

...

Přes víkend bylo zachráněno zhruba 1 300 migrantů

Jen přes víkend bylo z moře zachráněno něco kolem 1 300 migrantů, kteří byli převezeni do přístavů Pozzalla, Catania a Messina na Sicílii.

V roce 2017 přijelo do Itálie celkem zhruba 15 000 migrantů, což představuje oproti loňským číslům prudký nárůst. Migrantů, kteří míří z Libye do Itálie, je o 57-81 % více než v prvních dvou měsících roku 2015 a 2016.

Mezi nově příchozími je hodně dětí bez doprovodu dospělého

„Bohužel jsme svědky toho, že do Itálie míří opravdu velké množství nezletilých jedinců bez doprovodu dospělého,“ uvedla Giovanna Di Benedettová z organizace Save the Children. „Je zde mnoho malých dětí bez doprovodu, některé z nich jsou skutečně velmi malé,“ dodala Di Benedettová.

V roce 2016 zaznamenala Itálie 181 000 nově příchozích. Podle nedávno vydané zprávy agentury Frontex míří k evropským břehům stále více migrantů ze západní Afriky. Mnoho migrantů přijíždí z Nigérie, Somálska či Súdánu, což jsou země se zvýšeným rizikem hladomoru.


Autor: ElS

Zdroj: The Telegraph

Foto: © Mathieu Willcocks / Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek