KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Středozemní moře překročila v roce 2016 méně než 3 % uprchlíků, zbytek tvořili migranti

Podle nově vydané zprávy OSN tvořili uprchlíci v roce 2016 jen 2,65 % nově příchozích, kteří dosáhli italských břehů. Všichni ostatní jsou klasifikováni jako ekonomičtí migranti. Za loňský rok se do Itálie dostalo celkem 181 436 migrantů, azyl byl udělen pouze 4 808 osobám. 

...

Italská anti-migrační strana hodlá kvůli ilegálnímu přistěhovalectví zažalovat vládu

Italská strana Lega Nord (Liga severu), která bojuje proti ilegálnímu přistěhovalectví, plánuje zažalovat přední italské představitele, kteří něco takového povolují.

„Je zřejmé, že je ilegální přistěhovalectví organizováno a financováno, a proto jsme se rozhodli podat žalobu proti vládě, ministrům, velitelům námořnictva i pobřežní hlídky,“ uvedl předseda strany Matteo Salvini.

Desítky tisíc migrantů ani nežádají o azyl

Zpráva UNHCR (Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky) uvádí, že se celkem 90 334 migrantů ani neobtěžovalo zažádat o azyl a namísto toho zmizelo ve spárech ekonomiky černého trhu.

Ze zbývajících 91 902 žádostí o azyl jich bylo 54 252 bezpodmínečně zamítnuto. Dalších 18 979 osob získalo status „humanitární ochrany“ a 12 873 osob získalo „doplňkovou ochranu.“


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek