KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Studenti zanechali ve výstavní síni ananas, lidé ho považovali za umění

Ruairi Gray, student informačních technologií na Univerzitě Roberta Gordona ve Skotsku, zanechal spolu se svým přítelem Lloydem Jackem ananas koupený za 1 libru ve výstavní síni univerzity. Z obyčejného ovoce se tak v očích návštěvníků rázem stalo umělecké dílo.

...

Neznámý člověk dal ananas do skleněné vitríny

Když se oba vtipálci vrátili do výstavní síně o čtyři dny později, zjistili, že byl jejich ananas umístěn do skleněné vitríny. „Všiml jsem si prázdného stojanu na umění a tak jsem se rozhodl zjistit, jak dlouho tam ananas vydrží nebo zda jej budou návštěvníci vnímat jako umělecké dílo“ uvedl 22letý Gray.

„Když jsem se později vrátil, ananas byl vložen do skleněné vitríny. Byla to ta nejzábavnější věc, kterou jsem zažil za poslední rok. Vedoucí mé diplomové práce to viděl a zeptal se přednášejícího umění, zda je to skutečné, protože tomu nemohl uvěřit,“ řekl student.

Natalie Kerrová, která onu výstavu pořádala, uvedla, že to nebyla ona, která udělala z ananasu umělecké dílo, protože je na toto ovoce alergická. „Procházeli jsme výstavu a když jsme se vrátili po deseti minutách, ananas byl pod skleněnou vitrínou,“ řekla.


Foto: Lloyd Jack/Twitter

Něco podobného se stalo i v San Francicu

„Je to trochu záhada, protože to sklo je docela těžké a je zapotřebí minimálně dvou lidí, aby jej přesunuli. Nemáme vůbec tušení, kdo to mohl udělat. Každopádně jsme tam ananas nechali, protože odpovídá hravému duchu této výstavy,“ dodala Kerrová.

Incident připomíná podobný žert, který se uskutečnil v loňském roce v muzeu moderního umění v San Franciscu. 17letý student zde odložil brýle na podlahu výstavní síně, aby zjistil, zda je lidé budou vnímat jako umělecké dílo jen proto, že byly umístěny v galerii.

Brzy poté, co zde mladík brýle zanechal, je obklopili návštěvníci a začali si je fotografovat. „Souhlasím s tím, že moderní umění může být někdy vtipné, ale je to především způsob, jak vyjádřit naši kreativitu,“ uvedl tehdy student.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek