KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Bělorusko uspořádá summit kvůli ukrajinské krizi

Lídři Evropské unie, Ukrajiny, Ruska, Běloruska a Kazachstánu se sejdou na summitu, který se bude konat v Minsku dne 26. srpna. Bude se řešit především Ukrajinská krize.
...

Projednávat se bude také energetická bezpečnost

Na schůzi se bude projednávat především ozbrojená krize na východě Ukrajiny. Mimo to bude na programu i problematika asociační smlouvy Ukrajiny s EU a energetická bezpečnost. Za Evropskou unii dorazí do Minsku šéfka unijní diplomacie Catherine Ashtonová, eurokomisař pro obchod Karel de Gucht a Günther Oettinger, komisař pro energetiku. Návrh na summit podal běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Všichni zúčastnění budou jednat s ukrajinským prezidentem Porošenkem.

Do Minsku dorazí příští týden i Putin

Ruský prezident Vladimir Putin dorazí do Minsku příští úterý, kdy se bude summit konat. Před zadáním konkrétního termínu jednání, se Lukašenko telefonicky na summitu domlouval s Josém Barrosem, šéfem Evropské komise. Diskuze bude bezesporu bouřlivá, nejspíše při ní dojde k jednání zástupců obou stran konfliktu – Ruského prezidenta Putina s nově jmenovaným Ukrajinským prezidentem Porošenkem.

Autor: ElS

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek