KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Svatební fotograf musel vrátit plat, protože místo novomanželů fotil atraktivní družičky

Svatební den člověk zažívá zpravidla pouze jednou v životě, a proto se snaží mít vše dokonalé. Dokonalé prostředí, dokonalé jídlo, dokonalé počasí a dokonalé fotky. Právě fotografie však byly kamenem úrazu Steph a Paula Unwinových z Velké Británie.

...

Mladý pár si najal na focení své svatby profesionálního fotografa Davida Kilcourse, po odevzdání fotografií však měl oči na vrch hlavy. Páru se nepodařilo dohledat téměř žádné fotografie nejbližších příbuzných a pouze na jedenácti fotkách byl samotný ženich. Většinu fotografií tvořily nezaostřené snímky, anebo snímky družiček. Těch novomanželé napočítali hned devadesátšest.

96 fotek družiček

Novomanželský pár se však se situací nehodlal smířit a proti fotografovi, který zjevně fotí raději poprsí a pozadí žen než „hlavní hvězdy dne“ vytáhl s žalobou. „Způsobil nám tolik bolesti. Z našeho velkého dne chybí hrozně moc momentů,“ stěžuje si Steph.

„Udělám vše pro to, aby se to samé nestalo dalším lidem. Když snímky odevzdal, ptala jsem se, zda je to vše, protože jsem byla zklamaná,“ pokračuje.

„Řekl mi, že udělal tisíce snímků. Když jsme je ale obdrželi, z celkem 1636 fotografií bylo 559 rozostřených. Tvrdil, že jsou chybné,“ nechápe mladá manželka.

„Jedné z mých družiček fotil poprsí a zadek. Udělal mnohem více snímků družiček než kohokoli jiného. Jsem si jistá, že to udělal naschvál,“ je Steph přesvědčená.

Na svatbu dorazil pozdě

Unwinová rovněž uvedla, že ačkoli si objednala celodenní focení včetně příprav, fotoalba, tištěných fotografií a postprodukční úpravy, fotograf dohodu nedodržel. „Na svatbu dorazil až když bylo vše připravené. Neobdrželi jsme žádné album. Jen poslal fotky na disku. Také tvrdil, že fotografie upravil, ale to je lež. Můj muž měl šedé sako a na fotce bylo modré,“ popisuje fotografovy praktiky dále nešťastná novomanželka.

Fotograf David Kilcourse tvrdí, že za nekvalitní fotografie nemůže. Vinu svaluje na počasí. Přesto soud rozhodl ve prospěch novomanželů, kteří dostali zpět svých v přepočtu 18000 korun a hodlají bránit další potenciální zákazníky.  

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek