KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Švédsko vydalo „sexuálního průvodce“, aby mladé migranty odnaučilo sexuálnímu násilí

Švédské ministerstvo mládeže a občanských záležitostí oznámilo své nové opatření v rámci boje proti sexuálním útokům ze strany nově příchozích migrantů. Tím opatřením se má stát „sexuální průvodce,“ který má za cíl migranty poučit o základech sexuální výchovy a o tom, že ženy mají právo říci „ne.“

...

Příručka má sloužit hlavně dospělým pracujícím s nezletilými migranty

Příručka s názvem „Youmo v praxi“ je určena k tomu, aby byla k ruce dospělým jedincům pracujícím s mladými migranty, s nimiž je potřeba diskutovat na témata týkající se sexu, zdraví i pohlaví.

Ředitelka Úřadu pro mládež a občanské záležitosti Lena Nybergová uvedla: „Jsme svědky toho, že je třeba mladým lidem předat rozsáhlejší znalosti, a proto je zapotřebí vybavit dospělé potřebnou pomocí a návodem, jak s mladými jedinci o těchto otázkách hovořit.“

Nybergová podotkla, že je velice obtížné se s tímto problémem vypořádat, protože migranti pocházejí z velmi odlišných kultur. I přesto by dle jejího názoru měli být neustále informováni o tom, co se od nich na základě švédských zákonů očekává. „Jednou z mnoha možností, jak situaci řešit, je debatovat s mladými chlapci a dívkami o tom, co mohou a nemohou dělat,“ řekla Nybergová.

Nový průvodce se nachází na webových stránkách youmo.se, které jsou v provozu od dubna letošního roku. Stránky jsou spravovány ministerstvem zdravotnictví a sociálních věcí a k dispozici jsou zde informace a videa ve švédštině, angličtině, darijštině, arabštině, somálštině a tigrinijštině (jazyk používaný v Etiopii a centrální Eritreji). 


Mladiství bývají častými pachateli brutálních sexuálních útoků

Počet sexuálních útoků ve Švédsku za poslední dva roky výrazně stoupl, zejména v azylových domech a na hudebních festivalech, kde je velká koncentrace lidí. Mnoho z těchto případů se týkalo nezletilých pachatelů i obětí.

Město Falkenberg, kde se nachází azylové středisko, bylo dokonce po řadě případů sexuálního násilí nuceno rozdělit svou ubytovnu dle pohlaví, aby zabránilo dalšímu zneužívání mladých dívek.

V loňském roce otřásl Švédskem případ z Uppsaly, kde pět nezletilých afghánských uprchlíků brutálně znásilnilo chlapce mladšího 15 let a incident si natočilo na své smartphony. Oběť rovněž pocházela z Afghánistánu a během více než hodinového útoku jí bylo vyhrožováno nožem.

Zprávy dále uvádějí, že v devíti z deseti případů hromadného znásilnění ve Švédsku jsou násilníky muži - migranti. Mnoho z těchto případů, kdy útočil celý gang, zahrnovalo mladistvé.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek