KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Švýcarská policie provedla razii v mešitě napojené na ISIS, zatkla 4 lidi včetně imáma

Švýcarská policie ve středu vtrhla do mešity ve městě Winterthur kvůli podezření, že zde dochází k radikalizaci mladých muslimů. Zatčen byl i zdejší imám, který před několika dny údajně vyzýval k zabití všech muslimů, kteří se odmítají podílet na společných modlitbách. Informace o razii byla zveřejněna v oficiálním prohlášení Kanceláře státního zástupce v Curychu.

...

U mešity se nacházeli i ilegální přistěhovalci

Policie vnikla do mešity An'Nur, jejíž členové jsou podezřelí z radikalizace mladých muslimů a napojení na Islámský stát.

Zatčeni byli celkem čtyři jedinci včetně zdejšího imáma původem z Etiopie. Policisté rovněž mešitu prohledali, společně s ní i byty podezřelých.

Při razii byli u mešity přítomni i další čtyři muži ve věku 23 až 25 let, kteří podle vyšetřovatelů nejspíš porušili švýcarský imigrační zákon a jsou nelegálními imigranty.

Z Winterthuru odešlo bojovat po bok ISIS až 6 obyvatel

Ve Winterthuru byl v červnu tohoto roku zatčen také muž, který byl podezřelý z radikalizace mladistvých. Ty přesvědčoval, aby se připojili k řadám Islámského státu.

Tento muž měl podle všeho úzké vazby na vnitřní okruh jedinců z místní mešity. Podle lokálních médií měla mešita problémy už v minulosti, již předchozí imám byl obviněn z kázání extremistických názorů.

Na základě zdejší radikalizace pak údajně odešlo bojovat do Sýrie a Iráku po bok teroristů až 6 mladých mužů. Mešita však jakýkoliv podíl na rekrutování jedinců pro ISIS opakovaně popřela.


Autor: ElS

Zdroj: Swissinfo

Foto: Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
A byli vyzuti? :-)