KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Švýcarsko přijme první syrské uprchlíky z Řecka v rámci kvót EU

V rámci programu Evropské unie pro přemisťování a přerozdělování uprchlíků přijme Švýcarsko svou první vlnu syrských žadatelů o azyl z Řecka. Podle švýcarské tiskové agentury SDA se má jednat o pouze o uprchlíky, kteří jsou postiženi dlouhotrvajícím konfliktem ve své vlasti. 

...

V rámci programu EU přijme Švýcarsko celkem 1 500 žadatelů o azyl

Švýcarská vláda dobrovolně vstoupila do programu EU loni na podzim, byť země není členem bloku a nyní je ochotna přijmout první skupinu Syřanů z Řecka. Švýcarsko souhlasilo s tím, že přijme celkem 900 žadatelů o azyl z Itálie a 600 z Řecka. V současnosti je schváleno již 460 žádostí.

Giery Cavelty, který je vedoucím pracovníkem Státního úřadu pro migraci (SEM) uvedl, že do Švýcarska už dorazilo 120 lidí a další dorazí v příštích týdnech a měsících.

EU odmítla uhradit náklady na přesun uprchlíků

Nově příchozí musí projít standardním procesem zažádání o azyl ihned poté, co do Švýcarska dorazí.

Příchod uprchlíků z Řecka byl původně odložen, protože Evropská unie odmítla uhradit náklady na jejich přesun. Švýcarsko tak musí tyto náklady nakonec pokrýt samo.

Švýcarská vláda na jaře loňského roku souhlasila s tím, že přijme celkem 3 000 žadatelů o azyl, z toho 1 500 bude přijato v rámci evropského programu.


Autor: ElS

Zdroj:The Local

Foto:  Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek