KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Švýcarským úřadům se loni ztratilo až 8000 žadatelů o azyl

Švýcarsko bylo v loňském roce svědkem toho, že až o 40 % více migrantů zcela zmizelo z dohledu státních orgánů. Azylové procedury opustilo až 8 000 migrantů, aniž by o tom informovali úřady. 

...

Švýcarsko nejčastěji opouštějí ti, kteří tuší, že jim žádost nebude schválena

Své azylové žádosti se od ledna do konce listopadu roku 2016 rozhodlo opustit celkem 8 166 žadatelů o azyl. Informoval o tom Martin Reichlin, mluvčí Ministerstva pro migraci (SEM).

Mezi ty, kteří se rozhodli opustit byrokratický proces, patřili hlavně lidé, kteří tušili, že jim bude žádost zamítnuta, nebo ti, kteří si přáli odcestovat za příbuznými do jiných částí Evropy.

SEM se domnívá, že tito neevidovaní migranti pokračovali v cestě směrem do Německa.

Jedná se především o migranty z Afriky

Ti, kteří se rozhodli vzdát se svých vyhlídek na život ve Švýcarsku, pocházeli ve většině případů z Afriky, konkrétně z Eritreje (801), Gambie (792) a z Nigérie (716). Stovky dalších migrantů pak pocházely z Guineje, Alžírska a Somálska.

Podle statistik v roce 2016 výrazně stoupl počet těch, kteří se rozhodli ve Švýcarsku nezůstávat. V roce 2015 se jednalo „jen“ o 4 943 žadatelů o azyl, kteří bez dozoru úřadů „zmizeli“.

Na základě předpisů mají uprchlíci povolen vstup do Švýcarska pouze v případě, že zde chtějí zažádat o azyl. Každému, kdo tento úmysl nevyjádří, je vstup do země odepřen a takový jedinec se pak musí vrátit do první evropské země, do které vstoupil.


Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: © Ruben Sprich / Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek