KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Syrská rodina se stěhuje do 6pokojového sídla v britském Kentu, neboť úřady nemají žádného nájemce

Rodinu syrských uprchlíků čeká stěhování do speciálně upraveného 6pokojového obydlí v odhadované hodnotě přes 15 milionů korun poté, co okresní rada nedokázala najít místní rodinu, která by se do něho nastěhovala.

...

Dům, do kterého se rodina nastěhuje, byl poslední rok využíván pro nouzové ubytování, nicméně rada okresu Sevenoaks District a organizace West Kent Housing Association, která dům vlastní, nebyly schopny pro dům najít vhodnou stálou rodinu.

Mnoho obyvatel reagovalo pobouřeně na skutečnost, že dům dostane uprchlická rodina a ne místní. V horlivé debatě, kterou toto rozhodnutí vyvolalo na sociálních sítích, označili někteří tuto skutečnost dokonce jako „absolutní skandál“.

Po zvážení dalších možností jako rozdělení pozemku či jeho prodej, bylo nakonec rozhodnuto, že se do domu přesune první syrská uprchlická rodina ve městě.

Radní Michelle Loweová, členka tamního výboru pro bydlení, řekla: „Dohodli jsme se, že přivedeme do našeho okresu první syrskou uprchlickou rodinu a pevně věřím, že jsou všichni s tímto výsledkem spokojeni.“

„Nabízíme pomoc okresním radám napříč Kentem již od spuštění Programu přesídlení zranitelných osob ze Sýrie (Syrian Vulnerable Persons Relocation Scheme), ale zatím, aniž bychom sami někoho ubytovali a vzhledem k tomu, že nám soukromý sektor nájemního bydlení neposkytnul žádná ubytovací zařízení, jsme nemohli přijmout jakýkoli závazek ubytovat uprchlíky. Pomůžeme uprchlické rodině při úniku z hrozivé situace.“

„Zároveň má ale okres k dispozici sociální ubytovací zařízení, které jinak mohlo být prodáno, a nebylo by tak nikdy znovu dostupné v katastru. Překvapila nás štědrost místních lidí, kteří nás kontaktovali s nabídkou podpory.“

Dvojdům se 6 místnostmi byl před nějakým časem vybaven rampami pro bezbariérový přístup, nicméně vyžaduje určitou modernizaci. Dle místních realitních agentů může jeho hodnota dosahovat až 500 000 liber (cca 15,5 milionu Kč).

Rozhodnutí učinil výbor na svém zasedání ve čtvrtek 9. března. Organizace West Kent Housing Association zvažovala rozdělení domu na dvě menší obydlí, nicméně kvůli jeho rozložení by toto rozdělení nebylo nákladově efektivní.

Další možností bylo dům prodat, nicméně v takovém případě by nikdo nezaručil, že peníze budou investovány zpět do rozvoje okresu.

Frank Czarnowski, výkonný ředitel West Kent Housing Association, řekl: „V asociaci West Kent jsme rádi, že tento dům poskytne podporu radě při pomoci rodině prchající před válkou v Sýrii a doufáme, že jim tato pomoc poskytne příležitost usadit se a prosperovat během svého pobytu ve Spojeném království.“


Autor: VoZ

Zdroj: DailyMail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek