KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Syrská rodina žijící v Německu pojmenovala svou dceru Angela Merkel na počest kancléřky

Syrská rodina, která nyní žije v Německu, pojmenovala svou novorozenou dceru Angela Merkel Mohamedová, aby tak vzdala hold kancléřce a její politice otevřených dveří dovolující vstup do země mnoha uprchlíkům z válkou postižených zemí. Holčička se narodila 16. srpna Asie Farayové a Chalídu Mohamedovi v Nemocnici svatého Františka v západoněmeckém Münsteru. 

...

Jedna Angela Merkel už se narodila v roce 2015 ghanské matce

„Angela Merkel Mohamedová tiše spí v matčině náruči a zatím nemá vůbec nic z toho ruchu a shonu, který se kolem ní díky jejímu jménu odehrává. Až za pár let pravděpodobně pochopí, že se jmenuje stejně, jako současná vůdkyně země,“ napsala nemocnice ve svém prohlášení na Facebooku.

„Prvním dívčiným křestním jménem je Angela, druhým Merkel. Tímto rozhodnutím chtěli dát její rodiče najevo svou vděčnost kancléřce,“ uvedl mluvčí nemocnice. Angelini rodiče dorazili do Německa společně s jejími čtyřmi sourozenci na počátku uprchlické krize v roce 2015, kdy Merkelová otevřela hranice migrantům, jenž prchali z válkou zasažených zemí, jakými byla Sýrie či Irák.

Syrská rodina však nebyla první, kdo tímto způsobem prokázal kancléřce svůj vděk. V roce 2015 se rovněž narodila dívka pojmenovaná jako Angela Merkel, tentokrát ghanské matce, která se usadila v Hannoveru. I když uprchlíci kancléřčinu politiku vítají, místní obyvatelé i někteří politici jí nakloněni nejsou.


Syrská rodina s novorozenou dcerou Angelou Merkel Mohamedovou

Lidé s přistěhovaleckou minulostí tvoří téměř čtvrtinu německé populace

Příliv migrantů podnítil vznik anti-imigračních skupin, jakou je například Pegida, která organizovala proti-imigrační shromáždění po celém Německu i v dalších evropských státech. Podpora kancléřky od té doby klesala ve vlnách, nyní se před volbami opět mírně navýšila poté, co Berlín obnovil deportace žadatelů o azyl zpět do Řecka.

Ovšem šéf bavorské Křesťanské sociální unie (CSU) Horst Seehofer nazval tyto deportace „velkou iluzí“ s tím, že v mnoha soudních případech uprchlíci úspěšně bojují o setrvání v zemi. Dle posledních statistik lidé s přistěhovaleckým původem tvoří v Německu až 22,5 % z celkové populace, což představuje zhruba 18,6 milionu lidí.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek