KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Tchajwanský soud nařídil místnímu zubaři, aby zaplatil své matce za to, že ho vychovala

Tchajwanský vrchní soud nařídil místnímu zubnímu lékaři, aby zaplatil v přepočtu 15,5 milionu Kč své matce jako úhradu za peníze, které do něj investovala v rámci výchovy a vzdělání. 41letý muž jmenovaný jen jako Chu tak musí dodržet smlouvu, kterou před dvaceti lety se svou matkou uzavřel a slíbil, že ji bude plnit. 

...

Matka sepsala se syny smlouvu o tom, že jí budou vyplácet 60 % ze svého zisku

Žalobkyně jmenovaná pouze jako Lo se v roce 1990 rozvedla a své syny od té doby vychovávala a živila sama. Tehdy se bála, že se o ni nikdo nepostará, až bude stará a tak se svými syny sepsala smlouvu poté, co oba dovršili 20 let. Ve smlouvě se píše, že jí budou muset vyplácet 60 % zisku ze svých příjmů.

Nejvyšší soud nyní uvedl, že je smlouva platná, jelikož byl Chu dospělý v době, kdy ji podepsal a jako zubař je navíc schopen matku vyplácet. Lo však své syny obvinila z toho, že smlouvu ignorují poté, co si našli partnerky, které dokonce Lo požádaly, aby své syny „neobtěžovala“.

Na Tchaj-wanu přibývá případů, kdy děti opustí své staré rodiče

Žena podala žalobu už před osmi lety, starší syn jí nakonec zaplatil 5 milionů tchajwanských dolarů (3,5 milionů Kč). Její mladší syn však tvrdil, že smlouva porušuje „dobré zvyky“, protože výchova dítěte by neměla být převáděna na finance a proto se obrátil na soud. Lo se však odvolala až k nejvyššímu soudu poté, co nižší soud rozhodl ve prospěch jejího syna.

Případy zneužívání a opouštění starších občanů v posledních několika letech na Tchaj-wanu vzrostly, což vyvolalo výzvy k vytvoření zákona, který by učinil ze starosti o rodiče a prarodiče určitou povinnost.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek