KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Těchto 19 zemí je podle emigrantů nejlepších k založení rodiny, do žebříčku se dostala i ČR

Jestliže se stěhujete do zahraničí a máte nebo plánujete rodinu, měli byste obzvláště zvážit kvalitu tamního života. Je třeba popřemýšlet o všem - od cenově dostupného a kvalitního vzdělání po dostupnost volnočasových aktivit i nákladů na stěhování. Společnost InterNations se rozhodla ohodnotit jednotlivé země podle toho, kde se nejlépe vychovávají děti. Česká republika si mezi 19 nejlepšími zeměmi z celého světa vybojovala velmi uspokojivé 2. místo. 

...

Průzkumu se zúčastnili rodiče, kteří se přestěhovali do cizí země

Průzkum provedený společností InterNations, která pomáhá lidem žijícím a pracujícím v zahraničí, zhodnotil 43 různých aspektů života v zahraničí na stupnici od 1 do 7. Jedním z dílčích indexů byl index rodinného života, do nějž bylo zapojeno 45 států. Hodnoceno bylo vše od péče o děti přes vzdělávání až po zdravotní péči a bezpečnost dětí. V každé zemi bylo vybráno minimálně 31 respondentů, kteří se do ní přestěhovali a pečují zde o své děti.

Zde je seznam 19 zemí, které dosáhly nejlepších výsledků:

19. Jižní Korea - Zlepšení kvality vzdělávání v zemi vedlo k tomu, že se tato země ocitla na takto dobré pozici. Celkem 47 % dotazovaných rodičů imigrantů ohodnotilo kvalitu vzdělávání v Jižní Koreji jako vynikající, ve srovnání s 22 % rodičů v loňském roce.


Foto: Reuters

18. Mexiko - Rodiče, kteří se přistěhovali do Mexika, uvedli, že mají nejen dobrou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, ale že mají i více času na své děti. Co se týče indexu týkajícího se přátelského postoje k rodinám s dětmi, tam získalo Mexiko 8. příčku.

17. Filipíny - Země je jednou z nejlepších na světě co se týče kvality vzdělávání i celkového rodinného blaha. I zde byl rodiči velmi dobře hodnocen všeobecně přátelský postoj k dětem.

16. Singapur - V této zemi si rodiče pochvalovali především celkové rodinné blaho i bezpečnost dětí, ovšem náklady na péči o děti a vzdělávání jsou zde na druhou stranu jedněmi z nejvyšších na světě.


Foto: Insider

15. Jihoafrická republika - V Jihoafrické republice je mnoho dostupných volnočasových aktivit pro děti, ale země postrádá dobré skóre v oblasti rodinné pohody.

14. Lucembursko - Lucembursko získalo průměrné hodnocení v otázkách dostupnosti péče o děti a vzdělávání, ale na druhou stranu získalo jedno z nejlepších hodnocení, co se týče rodinné pohody a bezpečnosti dětí.

13. Nizozemsko - Země si vedla celkem dobře v dostupnosti péče o děti, vzdělávání i jeho kvalitě a oproti předchozím letům si polepšila.


Foto: Reuters/Michael Kooran

12. Polsko - Polsko bylo dobře hodnoceno především díky nižším nákladům na péči o dítě a vzdělávání, stejně jako v kvalitě vzdělávání.

11. Francie - Schopnost hovořit francouzsky je pro rodiče z cizích zemí významným faktorem. Průzkum ukázal, že celkem 36 % dětí z přistěhovaleckých rodin v různých zemích hovoří místní řečí, ale až 60 % rodičů z Francie tvrdí, že jsou jejich děti ve francouzštině vynikající.

10. Německo - Německo nabízí volně dostupné a vysoce kvalitní vzdělání, ale přistěhovalecké rodiny raději posílají své děti spíše do mezinárodních škol než do těch národních. Jen 7 % těchto rodičů dává přednost ryze německým školám.

9. Belgie - Tato země znovu získala svou pozici, kterou zaujala v roce 2014, a to díky zlepšení na celkové škále jednotlivých ukazatelů, obzvláště co se týče dostupnosti péče o dítě a vzdělávání.


Foto. Wikimedia

8. Tchaj-wan - Asijská země si vede skvěle v oblasti bezpečnosti dětí stejně jako v podkategorii týkající se šetrného postoje vůči rodinám s dětmi.

7. Austrálie - I Austrálie si stejně jako Belgie vede dobře ve všech oblastech, ale nejlépe si vede v případě dostupnosti volnočasových aktivit, což ji dostalo až do top 10.

6. Norsko - Norsko si od loňského roku velice polepšilo, na 6 příčku se dostalo ze 17. pozice. Dopomohlo k tomu především skvělé hodnocení v oblasti dostupnosti péče o dítě.

5. Švédsko - Další severská země si naopak pohoršila. Švédsko se propadlo ze 3. příčky na 5 pozici v důsledku snížení kvality vzdělání. Podle zprávy to může být důsledkem pokračující krize vzdělávání, které švédský systém v poslední době čelí.


Foto: Erica Levine

4. Rakousko - I Rakousko se oproti loňsku propadlo o několik příček, loni dokonce zaujímalo 1. místo. Příčinou bylo oslabení v oblasti rodinného blaha i kvality vzdělávání. Země si rovněž pohoršila v přátelském přístupu k rodinám s dětmi, ze 45 zemí zaujala v tomto případě 43. pozici.

3. Izrael - Izrael si oproti loňskému roku polepšil o jednu příčku, a to díky dostupnosti péče o děti, s níž je spokojeno až 81 % dotazovaných rodičů z cizích zemí. Dobře jsou hodnoceny i možnosti vzdělání, celkovou spokojenost vyjádřilo 84 % dotazovaných rodičů.

2. Čeká republika - Cizinci žijící v naší zemi letos dostali Českou republiku až na 2. pozici, ještě loni zaujímala 14. příčku. Celkem 74 % dotazovaných rodičů uvedlo, že je zde skvělá dostupnost vzdělání, i když vzhledem k jeho kvalitě neobsadila Česká republika 1. pozici

1. Finsko - Tato severská země se umístila na 1. příčce, protože žádný z dotazovaných rodičů nehodnotil negativně péči o zdraví svých dětí, jejich bezpečnost nebo jejich blaho. Celkem 70 % rodičů uvedlo, že je zde i výborná kvalita vzdělání, což ostatně dokazuje i mezinárodní srovnávání studentů.


Autor: ElS

Zdroj: Buseiness Insider

Foto: Erica Levine

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek