KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Téměř třetina muslimských studentů v Německu „chce bojovat a zemřít pro islám“

Čerstvě publikovaná studie založená na výzkumu německého vědeckého pracovníka z oboru kriminalistiky Christiana Pfeiffera odhalila některé šokující názory rozšířené mezi místními muslimskými studenty.

...

„Šaría je na nevěru a homosexualitu lepší než německé zákony“

Téměř 30 procent mladých muslimů studujících v německé spolkové zemi Dolní Sasko je připraveno bojovat a riskovat svůj život pro islám. Současně 27,4 procenta těchto studentů tvrdí, že šaría je mnohem lepším a účinnějším prostředkem pro trestání nevěry nebo homosexuality než současná německá legislativa.

Vytvoření takzvaného Islámského státu na Blízkém východě prostřednictvím válečných výbojů shledává jako správné 8 procent dotazovaných studentů a téměř polovina z nich dokonce schvaluje dosažení tohoto cíle prostřednictvím teroristických útoků.

Téměř celá pětina těchto studentů (18,6 procenta) podle zmíněné studie souhlasí s názorem: „Pro muslimy je závazkem bojovat proti nevěřícím a šířit islám po celém světě“.

Christian Pfeiffer se zabývá vazbami mezi přistěhovalectvím a násilným chováním již od roku 1998. Svoji studii dokončil již v roce 2015, ale publikována byla teprve nyní. Její závěry jsou pro Němce znepokojivé, protože v jejich zemi žije početná muslimská populace a navíc v posledních dvou letech k nim přišel více než jeden milion migrantů, kteří jsou převážně islámského vyznání.

Jsou mladí němečtí muslimové „tikající časovanou bombou“ radikalismu?

Podle mluvčího saského ministerstva kultury a vzdělávání „je v Dolním Sasku důležitá prevence a bojujeme proti radikalizaci na našich školách již od útlého věku těchto dětí.“

Předchozí studie zabývající se chováním a názory mladých muslimů ukázaly podobné výsledky, což mezi lidmi vzbudilo vážné obavy a spekulace, že muslimská mládež v Německu představuje „tikající časovanou bombu“ radikalismu.

Mezi mladými muslimy se v posledních letech staly extremistické myšlenky velmi populárními, což vedlo k řadě případů, kdy mladí muslimové odešli z Německa na Blízký východ, kde se zapojili do bojů po boku džihádistů z Islámského státu nebo se zapletli do příprav teroristických útoků doma v Německu.

V některých případech tito nebezpeční mladí muslimové spadají do kategorie žadatelů o azyl, jako například aktéři nezdařeného bombového útoku na hudebním festivalu v Ansbachu v roce 2016.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek